Візит Міністра освіти і науки України

  • Home
  • Новини
  • Візит Міністра освіти і науки України

14 грудня 2022 року у Вищому художньому професійно-технічному училищі № 5 м. Вінниці відбулась знакова подія – наш заклад професійно-технічної освіти відвідав очільник Міністерства освіти і науки України Сергій Миколайович Шкарлет.
У ході робочого візиту Міністра до Вінницької області, яка є однією з лідерів в Україні з організації безпечного освітнього процесу, відбувся огляд облаштованих укриттів та діючих навчально-практичних центрів.
Зустріч відбулася за присутності керівництва міста та області Моргунова Сергія Анатолійовича (Вінницького міського голови), Заболотної Наталі Михайлівни (першого заступника Начальника Вінницької обласної військової адміністрації), Буняка Володимира Володимировича (директора Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА), Яценко Оксани Василівни (директора департаменту Вінницької міської ради), Якубович Галини Анатоліївни (заступника міського голови). З вітальним словом до гостей та присутніх звернувся Директор Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 м. Вінниці Безуглий Андрій Іванович та подякував Міністру та очільникам міста й області за усебічну підтримку професійно-технічної освіти в Україні під час військового стану.
Учасники зустрічі відвідали майстер-клас з розпису учнями групи №7 та №26 новорічних іграшок «Синичка», який проводила майстер виробничого навчання з художніх професій Олена Олексіївна Муравко. Також присутні відзначили високий рівень майстерності постійно діючої виставки учнівських художніх робіт, де були представлені вироби з кераміки, петриківського розпису, виконаних маслом пейзажів тощо.
Увагу Міністра привернуло заняття з виробничого навчання зі спеціальності «реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр» у групі №14, де майстер Галина Василівна Гамулінська у навчально-практичному центрі проводила урок. Так, Сергій Миколайович Шкарлет, у процесі бесіди з учнями, відзначив важливі позитивні результати тривалої плідної співпраці ВХПТУ №5 м. Вінниці з Фондом імені Ебергарда Шьока (Німеччина), за підтримки якого було започатковано актуальну сьогодні спеціальність та створено відповідний навчально-практичний центр.
Міністр також поцікавився роботою навчально-практичного центру «Сучасних деревообробних технологій». Учасники зустрічі зазначили позитивний аспект презентованого оснащення та системи аспірації в приміщенні майстром виробничого навчання Михайлом Петровичем Мамейєм.
Під час візиту Міністра у даному навчально-практичному центрі тривало заняття з виробничого навчання в учнів групи №18 зі спеціальності «столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева», який проводив майстер виробничого навчання Юрій Миколайович Присяжнюк. Учні активно працювали на деревообробних верстатах, виконуючи підготовку матеріалу до різьблення.
Схвальними відгуками Міністра була позначена і діяльність навчально-практичного центру зі спеціальності «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Зокрема, Сергій Миколайович вказав на позитивні результати активної співпраці з швейцарською компанією Геберіт та залученість Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 м. Вінниці до проєкту EdUp.
Висновком візиту Міністра освіти і науки стало відзначення якісної підготовки ВХПТУ №5 м. Вінниці до сучасних умов воєнного стану (облаштовані укриття згідно вимог), а також належну організацію освітнього процесу.
За результатами зустрічі у Вищому художньому професійно-технічному училищі № 5 м. Вінниці відбувся брифінг з Міністром науки і освіти України та очільниками міста й області, де розглядалися питання забезпеченості закладів освіти захисними спорудами, форма їх роботи, проблеми забезпеченості кадрами, працевлаштування педагогів з числа ВПО, залученості до навчання дітей з числа ВПО, перебіг вступної кампанії та особливості підготовки до опалювального сезону в сучасних умовах.
На згадку про зустріч з педагогами та здобувачами освіти ВХПТУ №5 м. Вінниці учениця групи №7 Вікторія Дем’яненко подарувала авторську картину «Золото осені».