Співпраця зі стейкхолдерами
13 грудня 2023 підписано Договір про співпрацю між Департаментом гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації, в особі директора Володимира БУНЯКА, Департаментом освіти Вінницької міської ради, в особі директорки Оксани ЯЦЕНКО та Вищим художнім професійно-технічним училищем №5 м.Вінниця, в особі директора Андрія БЕЗУГЛОГО та Фондом Ебергарда ШЬОКА, в особі виконавчого директора, члена правління Петера МЬОЛЛЕРА в рамках спільних модельних проєктів в галузі професійно-технічної освіти за професіями «Маляр» і «Столяр будівельний».
Володимир БУНЯК розпочав онлайн-зустріч, подякував колегам з Німеччини за співпрацю та висловив сподівання наступного разу зустрітись вже очно у м. Вінниця.
Оксана ЯЦЕНКО подякувала від імені Департаменту освіти Вінницької міської ради за продовження співпраці і зауважила, що незважаючи на те, що в Україні тривають воєнні дії, ми маємо думати про надання нашим здобувачам якісних знань в галузі професійно-технічної освіти, щоб в майбутньому мати професійних фахівців.
Петер МЬОЛЛЕР в свою чергу подякував за співпрацю, та зауважив: «Саме за тих умов, що переживає сьогодні Україна, ви показуєте себе як надійний партнер!»
У межах попередніх етапів договорів сторонам вдалось спільно змінити підхід до професійно-технічного навчання, всебічно вдосконалити матеріально-технічну базу, продовжити підготовку фахово-педагогічних навичок викладачів та майстрів в/н і підготувати висококваліфікованих фахівців, які завдяки гарним професійним знанням успішно реалізують себе на ринку України.
Директор Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці Андрій БЕЗУГЛИЙ відвідав м. Баден-Баден (Німеччина) у складі української делегації за запрошенням представників Фонду Еберхарда Шьока.7 липня 2023 року Фонд святкував своє 30-річчя. Петер МЕЛЛЕР, виконавчий директор Фонду, висловив подяку усім прихильникам різноманітних програм Фонду. На заході був присутній міський голова міста Карлсруе (Німеччина), що є містом-побратимом Вінниці – Альберт КОЙФЛЯЙН. ВХПТУ №5 м. Вінниці було передано невелику допомогу: шкільні підручники для уроків німецької мови та визначено загальний напрям співпраці щодо підтримки професійно-технічної освіти Вінниччини. Відмічено наскільки важливо ділитися досвідом в аналогічній підготовці кваліфікованих робітників будівельного профілю між Україною та Німеччиною.
У 2021 році започатковано співпрацю з компанією Geberit – лідером європейського ринку у сфері сантехнічних виробів. Колектив ВХПТУ №5 м. Вінниці вважає цінним творчим здобутком ділення досвідом, візит зарубіжних гостей з країн Західної Європи, проведені спільні майстер-класи з встановлення санітарно-технічного обладнання, весело та різноманітно організоване дозвілля, щире спілкування з учнями із Швейцарії, Австрії та Німеччини. Завдяки співпраці училище має сучасно облаштовані санітарно-технічні вузли у навчальному корпусі (вулиця Лебединського, 13, м. Вінниця) та в гуртожитку училища (вулиця Юрія Клена, 12, м. Вінниця).
3 грудня 2020 року підписано договір між виконуючим обов’язки директора Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Буняком Володимиром Володимировичем, віце-президентом Фонду імені Ебергарда Шьока Петером Мьоллером та виконуючим обов’язки директора Вищого художнього професійно-технічного училища №5 міста Вінниці Безуглим Андрієм Івановичем щодо продовження розширення співпраці та підготовки кваліфікованих робітників з професії «Столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева». Цей проект започатковано ще в грудні 2017 році задля підтримки розвитку будівельної галузі з професії «Столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева», проекту сприяють партнери: Ебергард Шьок – власник Фонду, Петер Мьоллер – член правління, директор Фонду, Торальф Вайзе – віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі, Крістоф Юнгханс – менеджер проекту з професії «Столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева».
07 липня 2020 року відбулось підписання договору про співпрацю між Вінницьким національним технічним університетом в особі ректора Володимира Вiталiйовича Грабка та Вищим художнім професійно-технічним училищем №5 м. Вінниці в особі в.о. директора Андрія Івановича Безуглого. Перспективи співпраці очевидні, оскільки факультет будівництва, теплоенергетики та газопостачання ВНТУ готує перспективних спеціалістів будівельної галузі, що тісно переплітаються з робітничими професіями, які можна здобути у ВХПТУ №5 м. Вінниці. Крім того, ступенева освіта, яку надає ВНТУ розширює можливості випускників училища та створює всі умови для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра з відповідної спеціальності. У ході підписання договору сторони домовились про взаємну співпрацю, підвищення кваліфікації, проведення сумісних семінарів, конференцій тощо.
25 червня 2020 року відбулось підписання договору про співпрацю між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського в особі ректора Наталії Іванівни Лазаренко та Вищим художнім професійно-технічним училищем №5 м. Вінниці в особі в.о. директора Андрія Івановича Безуглого. В ході підписання договору сторони домовились про взаємну співпрацю, підвищення кваліфікації, удосконалення та урізноманітнення форм і методів профорієнтаційної роботи, сприяння проходженню педагогічної практики студентами університету в училищі, а також проведення сумісних семінарів, конференцій. Крім того, заклади домовилися про обмін освітньою інформацію та матеріалами наукових досліджень.
4 грудня 2017 року підписано договір між заступником голови-директором Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Івасюком Ігорем Дмитровичем, віце-президентом Фонду імені Ебергарда Шьока Петером Мьоллером та директором Вищого художнього професійно-технічного училища №5 міста Вінниці Титаренком Василем Вікторовичем щодо розширення співпраці та підготовки кваліфікованих робітників з професії «Столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева». Цей проект створено задля підтримки розвитку будівельної галузі з професії «Столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева», проекту сприяють партнери: Ебергард Шьок – власник Фонду, Петер Мьоллер – член правління, директор Фонду, Торальф Вайзе – віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі, Крістоф Юнгханс – менеджер проекту з професії «Столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева». Наразі триває оновлення майстерні та створення навчально-виробничого комплексу з професії «Столяр будівельний, виробник художніх виробів з дерева»
28 жовтня 2014 р. у м. Львові підписано тристоронній договір з Фондом ім. Ебергарда Шьока (Баден-Баден, Німеччина), Департаментом освіти і науки Вінницької ОДА та ВХПТУ №5 м. Вінниці про участь у пілотному проекті «Модернізація та адаптація визначених професій». Проект започатковано з метою підтримки розвитку будівельної галузі з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр», реалізації проекту сприяють партнери: Ебергард Шьок – власник Фонду, Петер Мьоллер – член правління, директор Фонду, Торальф Вайзе – віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі м. Київ, Гергард Блессінг – менеджер проекту, Гізела Блессінг – асистент менеджера проекту. Виконуючи всі умови проекту, 25 серпня 2015 року відбулося урочисте відкриття навчально-виробничого комплексу з оновленою навчально-матеріальною базою в рамках україно-німецької співпраці та започатковано підготовку висококваліфікованих робітників з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр». Для навчальних цілей придбано 42 комп’ютери з ліцензійним програмним забезпеченням, мультимедійні проектори, ріжучий плоттер, меблі, кондиціонери, демонстраційні монітори, комплекти інструментів та матеріалів для навчальних цілей. Обладнано робочі місця для учнів в майстерні, місця для роздягання, санвузли тощо. Отримано комплекти малярних інструментів з Німеччини.
У 2011 році започатковано співробітництво з виробничою компанією «Плазматек» у рамках реалізації проекту «Підприємництво в освіті і навчанні». Характер співпраці полягає у проведенні екскурсій на підприємство з виготовлення електродів, використання електродів компанії «Плазматек» учнями училища під час виробничого навчання та виробничої практики. Учасниками співпраці є працівники компанії «Плазматек», викладачі та майстри виробничого навчання ВХПТУ №5 м. Вінниці з професії «Електрогазозварник». Рушійною силою для започаткування співпраці була можливість використання учнями та майстрами виробничого навчання якісних вітчизняних електродів та поглиблення знань учнів з відповідної професії.