Професія “реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр”

  • Home
  • Професія “реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр”

Реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр

Повинен знати:

  • види основних матеріалів, що застосовуються при виконанні реставрації декоративно-художніх фарбувань та шпалерних покриттів; інструменти й пристрої;
  • способи приготування розчинів за розробленою рецептурою;
  • основи технології промивання та пошарового розчищення фарбованого шару;
  • методику тонування та відтворювання геометричних предметів орнаменту;
  • прийоми зняття оригіналів шпалерних тканин та шпалер зі стін.

Повинен уміти:

  • виконувати реставрацію простих зовнішніх та внутрішніх декоративно- художніх фарбувань;
  • промивати та пошарово розчищати лакофарбові покриття за допомогою скарпелів та розчинів за розробленою рецептурою;
  • шпаклювати та ґрунтувати окремі місця пошкоджень;
  • тонувати фарбований шар;
  • усувати старі шпалери зі збереженням шпалер-оригіналів; підготовлювати нові шпалери;
  • проклеювати шпалери та наклеювати їх на стіни за старими зразками.

Загальнопрофесійні вимоги:

  • раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце;
  • дотримуватися норм технологічного процесу;
  • не допускати браку в роботі;
  • знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці й навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
  • використовувати, у разі необхідності, засоби попередження й усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
  • знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків;
  • володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності.

Модуль 1

Основи, властивості та їх попередня обробка

Вивчаються властивості мінеральних, металевих, штучних основ, деревини для опорядження, зокрема фарбування та робіт з розчином.

Вивчають інструменти, матеріали для малярних та реставраційних робіт, організація робочих місць. 

Проводяться практичні заняття з підготовки деревини, металу, цегляних, бетонних стін для шпатлювання або фарбування.

Модуль 2

Основи кольорознавства та формотворення

Вивчаються фізичні основи кольорів та їх фізіологічні, психологічні впливи на людину. Системи класифікації кольорів та суміші кольорів. Акценти/ ритм, симетрія та асиметрія. Кольорові композиції будівель та внутрішніх приміщень за допомогою ПК, вручну у вигляді проектних робіт. Контрасти, акценти, пропорції та масштаб.

Практичні роботи з креслення форм та архітектурних елементів та їх виконання в кольорі. Вправи зі змішування кольорів у зв’язку з простором та формами  із врахуванням контрастів, акцентів та пропорцій. Виготовлення кольорових проектів, планів та планів з застосовуваних матеріалів. Виконання креслення спіралі Архімеда (золотий перетин).

Модуль 3

Основи опорядження та оформлення, архітектури і реставрації

Вивчення основ малюнку та композиції, основ комп’ютерного проектування.

Шрифти і форми. Будівельне креслення і плани. Виконання креслень малюнків розгорток з дверми, вікнами та архітектурними елементами. Основи перспективи. Виконання простої перспективи за допомогою ПК. Виконання планів кольорового оформлення в цифровому вигляді. Малюнки і креслення дизайнерські і архітектурні. Вступ у техніку дизайнерських програм та програм для плотера. Комунікативні техніки. Розвиток шрифтів та форм в плані історії мистецтв. Інтеграція шрифтів і знаків у площини і об’єкти.

Практичне виконання кольорового заповнення розгорток з дверима, вікнами та архітектурними елементами. Креслення перспективи на експериментальних основах та її кольорове оформлення. Виконання диспозиційних планів.

Модуль 4

Опорядження внутрішніх приміщень сучасне/ історичне

Вивчається кольорове опорядження сучасне та історичне.

Кольорові контрасти. Інструментознавство, пристрої та апарати. Види та класифікація фарбових покриттів.  Основи та норми опорядження. Оптичний вплив вигляду приміщення у зв’язку з кольоровим опорядженням. Визначення обсягів та розмірів за допомогою планів (горизонтальних проекцій) та простих розрахунків. Практичні роботи з шпатлювання поверхонь, штукатурення, простого та поліпшеного фарбування. Наклеювання багетів.

Модуль 5

Опорядження шпалерами сучасне/ історичне

Вивчення класифікації шпалер та їх виготовлення. Технічні вказівки щодо застосування. Символи маркування шпалер. Шпалери та їх оптичний вплив у сфері опорядження внутрішніх приміщень. Методи наклеювання та способи наклеювання.

Розрахунки потреб у шпалерах у зв’язку з різними замовленнями клієнта. Практичні роботи з наклеювання різних видів шпалер. Включаючи підготовку основ під шпалери, використання інструментів, приготування клею, розкроювання, прирізка полотнищ.

Модуль 6

Виконання архітектурних елементів за допомогою сухого будівництва

Вивчаються можливості зміни приміщень завдяки сухому будівництву. Сфери застосування гіпсокартону. Технологічна послідовність робіт. Підбір необхідних матеріалів та інструментів. Монтаж віконних та дверних елементів.

Армування та шпаклювання швів та елементів конструкцій.

Практичні роботи з виконання каркасів для монтажу ГКЛ, обробка та кріплення ГКЛ. Обробка поверхні ГКЛ, зокрема швів та площини.

Модуль 7

Опорядження фасадів сучасне/ історичне

Вивчення архітектурних стилів сучасності та історичні. Конструкція, архітектура і структура будівель. Різноманітні архітектурні елементи відповідно до будівельних стилів на різних фасадах. Робота з ПК над кольоровим опорядженням сучасних фасадів. Робота з ПК над кольоровим опорядженням історичних фасадів. Робоча технологія та матеріалознавство у сфері ремонту сучасних фасадів. Робоча технологія та матеріалознавство у сфері ремонту історичних фасадів. Пристосування для роботи на великих висотах (риштування).          Практичні роботи з підготовки основ на навчальних стендах. Виконання кольорових проектів на ПК та реалізація їх вручну. Встановлення пристроїв для роботи на висоті. Виконання підготовчих робіт на реальних основах фасаду. Реставрація фасаду. Опорядження розчинами та фарбування.

Модуль 8

Енергетичний ремонт будівель

Вивчення структури системи скріпленої теплоізоляції. Ознайомлення з матеріалами та інструментами для утеплення будинків. Конструктивні та технологічні рішення утеплення будівель. Розрахунки щодо теплоізоляції та норми.

Практичні роботи з перевірки стану поверхні, підготовки основи для утеплення.

Професійне нанесення системи скріпленої теплоізоляції відповідно до теоретичних основ на практиці. Технологічне виконання учнями робіт з утеплення будинків. Виконання учнями диспозиційних планів для системи скріпленої теплоізоляції.

Кольорове опорядження із врахуванням архітектурних особливостей та розташування об’єкту.

Модуль 9

Спеціальні сучасні техніки

Вивчення спеціальних технік/ імітаційного малярства. Види креативних технік. Класифікація спеціальних технік у співвідношенні з будівельними стилями та епохами. Кольорове опорядження на основі природних матеріалів.

Інструменти, які відповідають конкретним технікам, пристрої та допоміжні засоби. Матеріали та фарби для конкретних технік. Роботи з плотером для виконання шрифтових технік.

Різні робочі процеси та системи нанесення фарб та інших матеріалів, що відповідають конкретним технікам. Практичні роботи з підготовки основ для імітаційного опорядження. Прийоми робіт з виконання імітацій старовини, дерева, природніх та штучних матеріалів, явищ.

Модуль 10

Спеціальні історичні техніки

Вивчення історичних видів креативних технік. Віднесення спеціальних технік до відповідних будівельних стилів та епох. Кольорове опорядження на основі історичних матеріалів. Інструменти, пристосування та допоміжні засоби у відповідності до технік. Матеріали та фарби/природні пігменти, що відповідають конкретним технікам. Технологічні процеси, які пов’язані з конкретними техніками.

Практичні роботи з підготовки основ для імітаційного історичного опорядження. Прийоми робіт з виконання імітацій старовини, дерева, природніх та штучних матеріалів, явищ.