
Комісія Міністерства освіти і науки визначила 53 заклади профосвіти, які отримають кошти на створення навчально-практичних центрів. Серед них і три училища міста Вінниці. Це ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище», Вище художнє професійно-технічне училище № 5, ДНЗ «Вище професійне училище № 7». Відповідний наказ зареєстрували 23 квітня та направили місцевим управлінцям.
Про це повідомляють на сайті Міністерства освіта і науки.
«Вже зараз ми починаємо готувати проєкт розпорядження Уряду, за яким розподілимо 100 млн гривень, передбачені на створення навчально-практичних центрів. Хочемо запустити процедури якомога швидше, не зволікаючи. Зі свого боку будемо робити усе можливе, щоб гроші вчасно пішли на місця і заклади встигли провести необхідні закупівлі», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.
За наказом Міністерства, в освітніх закладах Вінниці навчально-практичні центри (НПЦ) створять за наступними напрямками:
1. В ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» ‒ за напрямком «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Для цього з Держбюджету виділять 808,50 тисяч гривень державної субвенції. Загальна ж вартість створення НПЦ ‒ 1 мільйон 155 тисяч.
2. У Вищому художньому професійно-технічному училищі № 5 м. Вінниці створять НПЦ за напрямками:
- «Столяр будівельний»;
- «Виробник художніх виробів з дерева»;
- «Верстатник деревообробних верстатів».
Для цього на заклад планують виділили 1 мільйон 16 тисяч гривень субвенції. Загальну вартість створення НПЦ оцінили в майже 1 мільйон 530 тисяч.
3. У ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці» НПЦ будуть за напрямками:
- «Електрозварник ручного зварювання»;
- «Електрогазозварник».
З бюджету виділяють понад 700 тисяч гривень субвенції. Загальна вартість заснування практичних центрів коштуватиме понад 1 мільйон гривень.
Загалом, найбільше фінансування отримали наступні регіони:
- Львівська область – 6 закладів профосвіти;
- Рівненська та Дніпропетровська області – по 4 заклади;
- м. Київ, Вінницька, Івано-Франківська, Київська, Полтавська і Херсонська області – по 3 заклади.
На час конкурсу Міністерство освіти отримало більше заявок від закладів освіти, але в 20% вони були відхилені, адже не відповідали умовам конкурсу або мали неточності. Серед найпоширеніших помилок – недостатня кількість учнів, що навчаються на момент подачі заявки, несвоєчасна подача документів, перевищений бюджет на ремонт тощо.
Варто зазначити, що у ВХПТУ № 5 м. Вінниці вже було створено та урочисто відкрито 16 жовтня 2019 року навчально-практичний центр «Сучасних деревообробних технологій» за підтримки Фонду імені Ебергарда Шьока (м. Баден-Баден, Німеччина). Модернізована навчально-матеріальна база, створені сучасні навчально-практичні центри надають якісно нові можливості для здобувачів освіти.
ВХПТУ №5 м. Вінниці урочисто відкриває двері майбутнім вступникам, які бажають здобути робітничі професії та бути конкурентоспроможними на ринку праці в Україні та за її межами.