БУДУЄМО ПРОФТЕХ: КРАЩІ ПРАКТИКИ

У Києві відбувся форум «Будуємо профтех: кращі практики». Це майданчик для поширення інформації про сучасні тенденції розвитку системи професійної освіти і можливість обговорення кращих практик, які започатковані проєктом EdUP. Основна мета – посилення співпраці між освітянами і підприємцями. Від бізнесу профтеху потрібна експертиза і досвід, а також можливість стажування на підприємствах, як для освітян, так і здобувачів. Бо бізнес орієнтується на фінансові показники, і йому важливий результат.
У форумі брали участь представники посольства Швейцарії і компанії Сіка Україна – донора проєкту EdUP. У форумі беруть участь й представники місцевої влади, які наголошують на важливості співпраці між урядом, владою на місцях, освітянами і підприємцями для розвитку профтеху в регіонах. На форумі також аналізувалися актуальні тенденції у сфері профтеху. У ході цього обговорення представлені кращі практики, розроблені в рамках проєкту EdUP:
– модель підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання шляхом проведення науково-практичних конференцій;
– результати глибинних досліджень щодо потреб у нових методах навчання і навчальних матеріалах у профтехосвіті;
– платформа Junior для взаємодії випускників закладів профтеху з роботодавцями;
– концепція «Сучасний керівник закладу профосвіти».
Також тренер Денис Блощинський провів тренінг «Мислення в креативний спосіб», у якому взяв участь директор ВХПТУ №5 м. Вінниця Андрій БЕЗУГЛИЙ. Під час тренінгу учасники ознайомились з інструментами для використання креативного мислення у розв’язанні ключових проблем та управлінських викликів. Ці навички стануть в пригоді директорам ЗП(ПТ)О не тільки, щоб швидко адаптуватись до змін, але й для того, щоб стати лідерами у формуванні інноваційного освітнього середовища.
Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні» впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation – Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact Eastern Europe Europe за підтримки МОН Міністерство освіти і науки України.