Четвер, 16.07.2020, 18:39
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [63]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:
Головна » Архів новин
«ІМІДЖ ПЕДАГОГА: ЗА І ПРОТИ»

     Інтерес до особистості педагога - засіб активізації інтересу до предмета. Образ педагога мусить надихати. Як би не був професійно підготовлений педагог, він просто зобов'язаний постійно вдосконалювати свої особистісні якості, створюючи, таким чином, власний імідж.


    У суспільстві часто розмовляють про імідж політиків, імідж артистів, імідж бізнесменів. Кожна професія має свою специфіку, але створення іміджу необхідно працівникам усіх галузей, а особливо тим, які у своїй професійній діяльності пов’язані з людьми.  Про імідж вчителя як у нашому суспільстві, так і окремо у освітньому середовищі, раніше не прийнято було говорити. Адже й на сьогоднішній день побутує думка, що педагог повинен думати лише про рівень навчальних досягнень учнів, виховання, а перейматись своїм зовнішнім виглядом – справа останньої значущості.
    З метою розширення уявлень педагогів про поняття «імідж педагога», значення складових іміджу для активізації пізнавальної діяльності учнів, визначення відповідних вимоги до зовнішнього вигляду викладачів та майстрів виробничого навчання у вищому художньому професійно-технічному училищі №5 міста Вінниці було проведено інтерактивну педагогічну конфреренцію «Імідж педагога: за і проти».
    Що ж це таке «імідж педагога»? Поняття „імідж” почали використовувати ще у часи Аристотеля. Аналіз літературних джерел показав, що в Україні  термін „імідж” з’явився наприкі ... Докладніше »
Переглядів: 5218 | Додав: teamwest | Дата: 12.04.2011 | Коментарі (0)

«Істинне виховання дитини – у вихованні самих себе»


     Одним із шляхів удосконалення методичного рівня педагогів, стимулювання їх творчої ініціативи, є педагогічні читання, що традиційно проходять у кожному навчальному закладі. Але часто вони відбуваються досить одноманітно: у вигляді лекції-монологу,  де заслуховуються заздалегідь підготовлені доповіді з відповідної тематики. Така форма проведення, на думку колективу ВХПТУ №5 міста Вінниці, є застарілою й не спонукає педагогів до розширення самоосвітньої діяльності, а швидше викликає роздратування від безцільно витраченого часу та пасивність через постійне бездієве сидіння.  Виникає запитання: як провести педагогічні читання, щоб було цікаво та корисно? На думку педагогічного колективу ВХПТУ №5, сприяє мотивації викладача чи майстра виробничого навчання до самовдосконалення у власній педагогічній діяльності та інших сферах життя педагогічні читання, які проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, сучасних технічних засобів навчання, де всі учасники активні, де цікаво представлений наочний матеріал, тощо. Саме такі нетрадиційні підходи вже декілька років поспіль застосовуються у ВХПТУ №5, й в цьому році, на базі училища, пройшли педагогічні читання під загальною назвою «Істинне виховання дитини - у вихованні самих себе». Всі члени педагогічного колективу були поділені за три групи, кожна з яких по черзі відвідувала заняття з відповідної теми.
     З метою розширення уявлень педагогічного колективу про інноваційні методи та інноваційну діяльність, закріплення знань щодо особливостей співпраці з учнівською молоддю та їх батьками, викладачем Ніколіною Світланою Миколаївною було проведено заняття у вигляді кінолекторію на тему: «Тв ... Докладніше »
Переглядів: 2408 | Додав: teamwest | Дата: 12.04.2011 | Коментарі (0)

Інноватика у співпраці ВХПТУ №5 з міжнародними освітніми установами

     Ми часто чуємо дискусії про стан професійно-технічної освіти в Україні, її розвиток, рівень навчальних досягнень учнів та рівень викладання педагогів.  Часті суперечки можна спостерігати при аналізі якості освіти в Україні загалом. В результаті таких дискусій виникають цілком слушні запитання: «Чи відбувається розвиток у цій сфері?» «Які досягнення українських освітян?» Відповіді на ці запитання педагогічний колектив ВХПТУ №5 міста Вінниці намагається дати шляхом участі у всеукраїнській  виставці-презентації «Інноватика в освіті України», яка вже другий рік поспіль відбувається в Київському палаці дітей та юнацтва. На ній щороку представлено чимало експозицій освітніх закладів, наукових установ і підприємств із різних регіонів країни, що відображають розвиток у цій сфері. На думку педагогічного колективу ВХПТУ №5 міста Вінниці одним із шляхів реалізації інноваційного напряму освіти є співпраця професійно-технічних навчальних закладів з міжнародними організаціями. Саме з цією метою протягом останніх п’яти років педагоги училища працювали над реалізацією проекту Європейського фонду освіти "Підприємництво в освіті і навчанні». А тому на другій виставці «Інноватика в освіті України» педагогічний колектив вищого художнього професійно-технічного училища №5 міста Вінниці представив навчально-методичний комплекс «Впровадження  в ПТНЗ проекту Європейського фонду освіти "Підприємництво в освіті і навчанні», який став своєрідним підсумком першого етапу роботи, де висвітлено результати впровадження проектної діяльності та підприєм ... Докладніше »
Переглядів: 1358 | Додав: teamwest | Дата: 12.04.2011 | Коментарі (0)

Декларація про державний суверенітет України


Історичний контекст

Декларація приймалася в роки розвалу СРСР. Міжнаціональна напруга в азійських і кавказьких республіках подекуди виплеснулася у криваві міжетнічні сутички. 11 березня 1990 року Литва вже проголосила свою незалежність від СРСР, Латвія і Естонія активно готували відновлення незалежності. На вулицях українських міст Українська Міжпартійна Асамблея вже вела реєстрацію громадян Української Народної Республіки.

12 червня 1990 була прийнята Декларація про державний суверенітет РРФСР, основною метою якої був перерозподіл владних повноважень і власності від союзного центру до республіки. Перебуваючи під тиском суспільних настроїв, XXVIII з'їзд КПУ прийняв резолюція «Про державний суверенітет Української РСР». Оскільки більшість у Верховній Раді УРСР формально складали комуністи, депутати Верховної Ради УРСР прийняли Декларацію на виконання резолюції з'їзду.

Проте Декларація про державний суверенітет України далеко випередила декларації Росії і комуністів. По-перше, це фактично була програма побудови незалежної держави. По-друге, Декларація надала поштовх і напрямок процесу утворення національних держав на теренах падаючої комуністичної імперії. За місяць Верховна рада Білоруської РСР прийняла декларацію про суверенітет республіки, яка повторювали тези української декларації про побудову самостійної держави.

Практично всі положення Декларації суперечили чинній на той час Конституції УРСР. Однак це не означало революційної зміни поглядів комуністів. Заключним в Декларації стало положення про те, що принципи Декларації про суверенітет України будуть використані для укладення нового союзного договору.

День ... Докладніше »
Переглядів: 2994 | Додав: teamwest | Дата: 23.07.2010 | Коментарі (0)

Символи державності

(до 20-ї річниці проголошення

Декларації про державний суверенітет України)


В історичному календарі нашого народу 16 липня 1990 року є важливою віхою становлення української державності. Саме в цей день Верховна Рада проголосила Декларацію про державний суверенітет України, що, безперечно, стало визначальною подією на шляху до національної незалежності. Незважаючи на ідеологічні незгоди та гарячі політичні дискусії, комуністична більшість у парламенті та опозиція були єди­ні в розумінні життєвої необхідності такого рішення – із 385 депутатів, присутніх на засіданні, „за” Декларацію проголосували 355.

Прийняття Декларації стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

Декларацією проголошено самовизначення української нації, народовладдя, принцип поділу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову, територіальну цілісність України в межах наявних кордонів, економічну са ... Докладніше »

Переглядів: 2866 | Додав: teamwest | Дата: 23.07.2010 | Коментарі (0)


Конкурс -  огляд до 65-річниці Перемоги
«Присягнімо ім’ям Перемоги все здолати у битві за мир»


Інсценування «А завтра була війна…»

Марічка - Сошко! Чи ти чуєш? Напевно вже всі в залі зібрались, танцюють,а ми ще тут. Ходімо  швидше, ходімо? 
                                                                             
Сашко - Та не поспішай так ще рано. Давай краще постоїмо.

(Марічка веде хлопця на середину сцени )
... Докладніше »
Переглядів: 1778 | Додав: teamwest | Дата: 28.04.2010 | Коментарі (1)

Конкурс «Кращий за професією» -
шлях до активізації пізнавальної діяльності учнів

«Те, що сам ти знаєш, передай іншим, а те, чого не знаєш, від інших візьми»

Анварі

Стрімкий розвиток інформаційно-технологічного суспільства призводить до динамічних змін у його життєдіяльності, таким чином, для того, щоб підтримувати інтерес учнів до обраної професії перед викладачами та майстрами виробничого навчання ПТНЗ постійно постають проблеми пошуку нових форм роботи з учнями не тільки на уроках, а й під час позаурочних занять. Якість знань, умінь та навичок учнів, глибина їхнього світогляду, формування нахилів до певних видів праці і професій, що набуваються в училищі, визначаються, насамперед, ефективністю проведення уроків теоретичного та виробничого навчання. Однак, педагогічний колектив ВХПТУ №5 приділяє велику увагу позаурочній роботі,  під час організації якої, учні розвивають свій творчий потенціал, відкривають нові грані світу науки та шукають нетрадиційні підходи до вирішення проблем фахової підготовки. Учнів приваблюють поставлені завдання, труднощі, які треба здолати, щоб перемогти, здійснити маленьке відкриття та відчути «смак» досягнутої перемоги.
Переглядів: 4254 | Додав: teamwest | Дата: 15.04.2010 | Коментарі (0)

Шлях до педагогічної майстерності

«Передається думка, виведена з досвіду, а не самий досвід»
К.Д. Ушинський

Перед педагогами будь-якого навчального закладу у різні часи поставали однакові питання, які пов’язані з підбором вдалих форм, методів, прийомів організації навчально-виховного процесу та удосконалення власної самоосвітньої діяльності. З одного боку практична педагогічна діяльність вимагає мобільності, глибини відчуття учнівської душі, своєрідного мистецького підходу, який відрізняється від теоретичних педагогічних засад, з іншого – існують класичні педагогічні концепції, які інколи здаються віддаленими від реальності сьогодення. Тому й виникають суперечки між теоретиками і практиками, досвідом і новими педагогічними ідеями.  Саме з метою вдумливого засвоєння та аналізу передового педагогічного досвіду, осмислення його з позицій педагогічної науки, у ВХПТУ №5 було проведено практичну педагогічну конференцію на тему «Вивчення передового педагогічного досвіду – шлях до педагогічної майстерності». Під час перебігу конференції було розглянуто досвід багатьох педагогів сучасності, шлях їх особистісного становлення (біографічні відомості), підходи до проведення уроків та здійснення навчально-виховної роботи. Зокрема, розглянуто досвід роботи М.М. Палтишева, В.Ф. Шаталова, І.А.Зязюна, Є.М. Ільїна, Ш.О.Амонашвілі. Проникаючи в дидактичні деталі, можна дослідити способи мислення на різних етапах та зробити власний висновок. Зрозуміло, що п ... Докладніше »
Переглядів: 2237 | Додав: teamwest | Дата: 15.04.2010 | Коментарі (0)


Очень нужна помощь!

Дело в том, что на одном из любимых мной форумов у девочки-форумчанки случилась беда - у её доченьки 7-летней Сонечки рецидив - острого лимфобластного лейкоза.

Требуется пересадка костного мозга от неродственного донора. А такие операции стоят космических денег. В Украине провести операцию нереально, поэтому врачами было принято решение перевезти девочку в Республиканский научно-практический центр детской гематологии и онкологии Министерства здравоохранения Республики Беларусь. Был выставлен счёт в примерно 80-90 тыс. долларов (в зависимости от хода лечения, а может будет и больше)

Всем форумом мы решили хоть как-то помочь этой семье, ведь им самим не справиться с ситуацией.
Разосланы просьбы по различным ресурсам, повешены баннеры на сайтах, отправлены запросы в благотворительные фонды (в том числе международные), обратились в политические силы (хотя пока без особого толку), на телевидение, созданы группы в Одноклассниках и Вконтакте.

Я решила, что т.к. ... Докладніше »
Переглядів: 1585 | Додав: teamwest | Дата: 26.01.2010 | Коментарі (2)

«Сином своїм я вибрав ідею служіння дитині»

Януш Корчак

     Минають дні, роки, десятиліття… Про великих педагогів, діяльність яких давно стала історією, сучасники згадують лише з огляду на ювілейні дати, а їх праці займають почесне місце на бібліотечних полицях. За буденними клопотами педагогів різних навчальних закладів, спрямованих на забезпечення освітніх потреб, впровадження інноваційних методів, які, безумовно, підвищують ефективність навчально-виховного процесу ми не часто беремо до уваги класику педагогічної теорії.
     Однак, у колективі ВХПТУ №5 вже стало традиційним звертатися до педагогічної спадщини мудрих, талановитих людей, справжніх педагогів, творчість яких надихає на пошук нових шляхів вирішення проблем, які виникають у складній системі взаємодії «педагог – учень». Зокрема, вже були проведені навчально-практичні семінари присвячені педагогічній спадщині А.С. Макаренка, В.О. Сухомлинського, де обговорювались основні педагогічні ідеї та їх значимість  для виховання нинішніх поколінь. Днями у ВХПТУ №5 було проведено практичну конференцію, присвячену педагогічній діяльності Януша Корчака, Старого Лікаря, який організував у Варшаві «Будинок сиріт», працював там впродовж тридцяти років. Внаслідок  тривалої педагогічної діяльності, він залишив у спадок неоціненний скарб – низку своїх творів, педагогічних спостережень, які не втрачають актуальності й донині. Таким чином прослідковується закономірна спорідненість поглядів цих видатних педагогів на ... Докладніше »
Переглядів: 1289 | Додав: teamwest | Дата: 10.12.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 »
На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz