Вівторок, 18.02.2020, 09:37
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [61]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:
Головна » Архів новин

«Модернізація та адаптація будівельних професій»

     28-30 жовтня 2014 р. на базі Львівського вищого художнього професійного училища відбувся стартовий семінар за проектом  німецького благодійного фонду ім. Ебергарда Шьока «Модернізація та адаптація будівельних професій».
    В семінарі взяли участь представники фонду Е. Шьока ( виконавчий директор - Петер Мьоллер, менеджер  малярного проекту - Гергард Блессінг, Олег Павлюк – координатор фонду), Торальф Вайзе, віце-президент німецького фонду підтримки будівельної галузі BZK (DEUTSCH-UKRAINISCHES BAUZENTRUM KIEW),  Бачинський Валерій Григорович – заступник директора Департаменту освіти і науки, начальник управління професійної освіти, інноватики і науки Вінницької облдержадміністрації,  делегації     вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці та Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну .
     Метою проекту є модернізація професійно-технічної освіти у  галузі будівництва за професією «Маляр» та її гармонізація і піднесення до   рівня стандартів,  прийнятих в Західній Європі.
    В рамках семінару було підписано тристоронній  Договір про співпрацю між керівником проекту з Німецької сторони директором фонду ім. Е. Щьока Петером Мьоллером та від Української сторони  заступником директора Департаменту освіти і науки, начальником управління професійної освіти, інноватики і науки Вінницької облдержадміністраці В.Г. Бачинським та директором ВХПТУ №5 м. Вінниці В.В. Титаренком. 
    Учасники семінару ознайомились з  результатами модернізації професійного навчання з професії «Ма ... Докладніше »

Категорія: Новини | Переглядів: 536 | Додав: mcwest | Дата: 01.11.2014 | Коментарі (0)

Виставка художніх робіт учнів ВХПТУ №5
 
Днями відкрилася виставка художніх робіт учнів ВХПТУ №5 міста Вінниці в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати (кінотеатр імені Михайла Коцюбинського). На ній представлена учнівська творчість у напрямах живопису, графіки, кераміки, декоративно-прикладного мистецтва. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, поділитись враженнями.
Виставка триватиме до 25 січня 2014 року.
Бажаючих дізнатись більше або навчитись створювати подібні вироби власними руками запрошуємо на навчання!
 
 
 
 
 
 
 
Категорія: Новини | Переглядів: 1123 | Додав: mrmcwest | Дата: 17.01.2014 | Коментарі (0)

Студентам більше нічого боятися!
 
Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич надіслала факсограму ректорам вищих навчальних закладів такого змісту:
Звертаємо увагу, що випадки застосування посадовими особами та керівництвом вищого навчального закладу адміністративних санкцій до студентів за участь у мирних акціях протесту, що спрямовані на реалізацію права на свободу думки і слова та вільне вираження своїх поглядів і переконань (ст. 34 Конституції України) будуть розцінюватися як політичні репресії проти студентів. Просимо інформувати Комітет з питань науки і освіти про накази, розпорядження, доручення та інші вказівки з боку органів державної влади і місцевого самоврядування щодо збору інформації про студентів – учасників мирних акцій протесту та тиску на них (тел. (044) 255 31 55, 255 20 81) З повагою, Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич
 
Цю інформацію знайдете на персональній сторінці пані Лілії в FB: https://www.facebook.com/liliya.grynevych 
Категорія: Новини | Переглядів: 735 | Додав: teacher | Дата: 04.12.2013 | Коментарі (0)

 
Щоб стати успішною людиною, необхідно обрати справу до душі. 
Сучасний столяр —  це людина творча. На перший погляд, у столярній справі немає нічого складного. Однак, між масовим виробництвом столярних виробів повсякденного вжитку і створенням вишуканих речей з деревини величезна різниця. 
Безумовно, кожен замовник  бажає мати якісну, вишукану, а іноді і ексклюзивну річ. 
Тому у Вінницькому ВХПТУ-5 готують фахівців столярної справи, які вміють не лише врізати дверні петлі, вставити замок,  виготовити табуретку або віконний блок, але спрямовують учнів, які обрали цю спеціальність, ставитися до своєї праці творчо, винахідливо, з фантазією і любов'ю. Навчать творити ”чудеса” з деревини. 
 
23 квітня 2013 року двері ВХПТУ –5 гостинно відчинилися для учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії "Столяр будівельний”. 
В програмі конкурсу передбачено два тури - теоретичний і практичний. 
Теоретичний  тур конкурсу  відбувся  у  вигляді вирішення  тестових  завдань  на  персональному комп'ютері з предметів  "Технологія столярних  ... Докладніше »
Категорія: Новини | Переглядів: 1879 | Додав: mrmcwest | Дата: 26.04.2013 | Коментарі (0)

Феєрверки та петарди
 
   Напередодні новорічних свят багато хто з вас придбають різні піротехнічні вироби - феєрверки або петарди.
   Вінницький міський відділ міліції інформує про те, що використання даних піротехнічних виробів у громадських місцях заборонено, так як дане діяння є хуліганством і, згідно зі ст. 296 КК України, тягне за собою покарання у вигляді штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 - 17000 гривень), арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до п'яти років. Нести кримінальну відповідальність за хуліганство може особа, яка досягла 14 років (частина 2 статті 22 КК України).  
   Винятком у даному випадку є тільки святкові феєрверки, які проводяться за узгодженням з місцевими органами влади. Використання піротехнічних виробів дітьми неприпустимо, тому що загрожує їх життю і здоров'ю. Щоб не зіпсувати собі свята, піротехнічну продукцію необхідно купувати тільки в спеціалізованих магазинах. Працівники підприємств торгівлі зобов'язані проінформувати про правила безпеки щодо використання реалізованих ними виробів.
    Використовувати побутові піротехнічні вироби необхідно відповідно до інструкції, розмі ... Докладніше »
Переглядів: 1084 | Додав: teamwest | Дата: 08.12.2011 | Коментарі (0)

Дорогі ПРОФТЕХосвітяни

     Сьогодні – Всенародне свято Мудрості, Доброти і Людяності знову зібрало нас у рідному колі.
   1 ВЕРЕСНЯ – особливо урочистий, визначний і хвилюючий день. Саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
   Звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення. Вулиці міст і сіл розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок і чарівного різнобарв’я осінніх квітів. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися разом, i кожне людське серце, з трепетом відгукується на заклик першого дзвінка! Це наш край, наша держава зустрічають День знань. А знання – то велика сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для розвитку державності.
... Докладніше »
Переглядів: 961 | Додав: teamwest | Дата: 01.09.2011 | Коментарі (0)

     Уперше День Незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року — в пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». В ній зазначено:
    Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний  суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
      Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України».
     Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». В ній зазначено:
     Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року,
      Верховна Рада України постановляє:
1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.
2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення н ... Докладніше »
Переглядів: 1000 | Додав: teamwest | Дата: 23.08.2011 | Коментарі (0)

«Математика та інформатика у ПТНЗ: як бути?»
«Повноцінними є тільки ті знання, які дитина здобула завдяки власній активності»

Й. Песталоцці

У суспільстві давно побутує думка, що учні ПТНЗ мають низький рівень навчальних досягнень і не бажають здобувати якісну освіту. Справедливості заради, слід сказати,  що в училищах навчаються також обдаровані й здібні учні, однак їх кількість невелика. Так чи інакше, але для багатьох наших учнів точні науки асоціюються з темним тунелем, світла в кінці якого вони не дуже бажають бачити. Свідоме несприйняття учнями будь-яких теоретичних знань виражається в словесній аргументації: «Мені не дано», «Я академіком не стану» та перетворюється для викладачів на велику проблему – подолати цю невпевненість учнів в своїх силах, яка роками дозрівала в їх свідомості.
Подібну ситуацію ми спостерігаємо уроках математики та інформатики, оскільки є викладачами відповідних дисциплін. Адже, не дивлячись, на те, що більшість учнів мають персональні комп’ютери вдома, вони його використовують для відвідування сайтів розважального призначення, а зовсім не пізнавально-навчального.
Тому, перед нами, педагогами математики та інформатики вищого художнього професійно-технічного училища №5 міста Вінниці, постає цілком актуальне запитання: «Як спонукати учнів до вивчення відпо ... Докладніше »
Переглядів: 2138 | Додав: teamwest | Дата: 12.04.2011 | Коментарі (0)

Одними з найдревніших і найпоширеніших професій будівельного напряму є «муляр», «електрогазозварник», «монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».
Розпочати розповідь хотілося б зі зварювання – надійного та економічного способу нероз'ємного з'єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Ще в прадавні часи люди використовували паяння для виготовлення зброї, ювелірних виробів, знарядь праці. Існує думка, що слова "зварювання”, "зварити” походять від імені слов'янського бога ковальської справи Сварога. З II тисячоліття до н.е. почалася ера використання заліза. Цей метал довго не піддавався обробці через високу температуру плавлення (біля 1500°С).
1885 рік вважається офіційною датою появи електричного дугового зварювання. Нині широкого розповсюдження набули різноманітні види зварювання: лазерне, електронно-променеве, під флюсом, зварювання тиском, електрошлакове та інші. Вимоги сучасного ринку праці дедалі ускладнюють систему підготовки робітничих кадрів відповідного профілю. Саме внаслідок тісної співпраці з роботодавцями у вищому художньому професійно-технічному училищі №5 міста Вінниці було створено інтерактивну навчально – виробничу лабораторію вивчення технології зварювання, навчально-матеріальна база якої складається з тренажерів, які дають можливість імітувати різні види зварювання, здійснювати об’єктивне оцінювання виконаних робіт тощо. Заняття в такій лабораторії дозволяють економити електроенергію та електрони й забезпечують засвоєння учнями процесів ручного дугового та напівавтоматичного зварювання. Таким чином відбувається підготовка з професії електрогазозварник» учнів на базі 9-ти та 11-ти класів та слухачів Центра зайнятості. Однак, з метою активізації навчально-виховного процесу, поглиблення знань, удосконалення ... Докладніше »
Переглядів: 1491 | Додав: teamwest | Дата: 12.04.2011 | Коментарі (0)

«ІМІДЖ ПЕДАГОГА: ЗА І ПРОТИ»

     Інтерес до особистості педагога - засіб активізації інтересу до предмета. Образ педагога мусить надихати. Як би не був професійно підготовлений педагог, він просто зобов'язаний постійно вдосконалювати свої особистісні якості, створюючи, таким чином, власний імідж.


    У суспільстві часто розмовляють про імідж політиків, імідж артистів, імідж бізнесменів. Кожна професія має свою специфіку, але створення іміджу необхідно працівникам усіх галузей, а особливо тим, які у своїй професійній діяльності пов’язані з людьми.  Про імідж вчителя як у нашому суспільстві, так і окремо у освітньому середовищі, раніше не прийнято було говорити. Адже й на сьогоднішній день побутує думка, що педагог повинен думати лише про рівень навчальних досягнень учнів, виховання, а перейматись своїм зовнішнім виглядом – справа останньої значущості.
    З метою розширення уявлень педагогів про поняття «імідж педагога», значення складових іміджу для активізації пізнавальної діяльності учнів, визначення відповідних вимоги до зовнішнього вигляду викладачів та майстрів виробничого навчання у вищому художньому професійно-технічному училищі №5 міста Вінниці було проведено інтерактивну педагогічну конфреренцію «Імідж педагога: за і проти».
    Що ж це таке «імідж педагога»? Поняття „імідж” почали використовувати ще у часи Аристотеля. Аналіз літературних джерел показав, що в Україні  термін „імідж” з’явився наприкі ... Докладніше »
Переглядів: 5119 | Додав: teamwest | Дата: 12.04.2011 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 10 11 12 13 14 15 »
На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 735
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz