Четвер, 09.07.2020, 15:49
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [63]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Метою роботи бібліотеки є формування свідомого громадянина, патріота, професіонала, тобто людини з притаманними їй особистісними якостями й рисами характеру, світоглядом і способом мислення, почуттями, вчинками та поведінкою, спрямованими на саморозвиток, та розвиток демократичного громадянського суспільства в Україні.

Саме з метою виховання свідомого громадянина своєї країни бібліотекар Яворська М.Ф. спільно з керівником фізичного виховання Дерновою Л.О. організували пізнавальний літературно – розважальний вечір «Покозакуємо?», а бібліотекар Бегус Н.І. – урок–вікторину до Дня Соборності України. «Сторінки твого минулого, Україно». Традиційно бібліотекарі проводять перший урок для учнів на патріотичну тематику.

Духовність і громадянськість – невід'ємні складові формування особистості тісно пов’язані між собою, бо виховання любові до своєї землі, історії, мови, культури свого народу це виховання в дусі національних пріоритетів, національної самосвідомості як органічної частини загальнолюдських цінностей. Задля збереження звичаїв українського народу та збагачення духовності учнів бібліотекарі проводять години спілкування, індивідуальні бесіди виховні заходи. Особливої уваги серед них заслуговує театралізований народознавчий захід «З ложкою по Україні або вечір, як на хуторі біля Диканьки…». Задоволення від вечора отримали всі присутні. Емоції та цікавість учнів були щирими, особливо від частування чорта та ворожіння Солохи.

Вже традиційним стало проведення бібліотекарями майстер-класу з виготовлення новорічних витинанок, метою якого теж є збереження звичаїв та традицій нашого народу.

Серед методів та форм всебічного виховання учнів ПТНЗ, пріоритетна роль належить активним методам, що базуються на демократичному стилі взаємодії й спрямовані на самостійний пошук істини, сприяють формуванню критичного мислення, ініціативи й творчості. Саме таким був урок – бесіда про вплив мовлення на наше життя. «Хочеш бути здоровим? Не лайся» та година спілкування проведена спільно з психологом Мороз Г.А. «Життя – це мить, зумій його прожити». Під час проведення яких, учні були активними в обговоренні запропонованих питань та проявили свою небайдужість до обраних тем.

Також проводиться робота з членами бібліотечного гуртка «Калиновий цвіт», які беруть участь в обласних та всеукраїнських конкурсах спрямованих на збереження пам’яті про славетні події в історії нашого народу, формування почуття вдячності та поважного ставлення до найвизначніших історичних постатей, виховання патріотизму та толерантності. Наприклад участь у обласному краєзнавчому конкурсі дослідницько-пошукових робіт «М.Леонтович – славний син Подільського краю», присвяченому 140-річчю від дня народження Миколи Леонтовича принесла нашим гуртківцям два других місця у різних номінаціях.

Важлива роль у процесі виховання зразкового читача відводиться безперешкодному поширенню інформації. Одним із ефективних та найпопулярніших засобів доступу до інформаційних джерел є мережа Інтернет. Так у нашій бібліотеці учні можуть скористатися доступом до мережі Інтернет, але не слід забувати і про досить ефективні традиційні методи поширення інформації такі як: різноманітні бібліотечні виставки та їх презентація, презентації окремих книг, літературні огляди, рекламу в бібліотеці.

З метою виховання у молодої людини високих моральних ідеалів, почуття любові до своєї Батьківщини, потреби у служінні їй, а також задля прищеплення шляхетних моральних якостей протягом поточного навчального року бібліотекарі оформили 17 бібліотечних виставок. Серед яких хотілося б виділити виставку присвячену 80-ти річчю від дня народження Василя Семеновича Стуса «Сходження на Голгофу слави», матеріали про цю виставку відправлені на обласний конкурс. Також зацікавили учнів презентація виставки: «Гарячі новинки бібліотеки», літературний огляд «Цікаві факти і незвичайні збіги», презентація книги Світлани Талан «Коли ти поруч», під час якої також відбулося обговорення актуального питання захисту від ВІЛ інфекції.

Ми переконані, що у вихованні особливу увагу слід приділяти слову. Використовувати у своїй роботі заходи, які спрямовані на виховання в учнівської молоді кращих громадянських якостей. Мета яких полягає у формуванні почуттів героїзму, благородства, відданості, самоповаги, відповідальності за все, що належить зробити у майбутньому.

Але «Не словом єдиним»... В рамках Всеукраїнського тижня права колективно з психологом відзнято короткометражне відео на тему «Вимагаючи прав, пам’ятай про обов’язки!», яке направлено на «Всеукраїнський відкритий конкурс короткометражного кіно, відеороликів присвячених правам людини», але його можна і ми використовуємо і у своїй виховній роботі.

Виховання людини, здатної жити у громадському суспільстві, передбачає формування відповідного ставлення до суспільства в цілому, відповідної атмосфери особистого спілкування, бажання й готовності здійснювати соціально-корисні дії, примножувати багатство країни.

Саме бібліотека є найкращим місцем для популяризації не лише загальнолюдських цінностей, забезпечення інформаційних потреб та надання можливості міжособистісного спілкування, а й ідеальним місцем для популяризації української книги серед молоді та виховання у них гордості за свою Батьківщину.

Впродовж року бібліотекарі активно займались самоосвітньою роботою: брали участь у педагогічних читаннях та педагогічних нарадах, засіданнях методичних секцій бібліотечних працівників. Активно працювали над методичною проблемою «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в роботі бібліотеки», отриманим досвідом поділились з колегами на педагогічній раді училища. На конкурс методичних розробок «Творчою людиною можна народитися, творчості можна і навчитися підготували і презентували методичні рекомендації на тему: «Робота бібліотечного гуртка: творчість та інноватика» та «Інноваційна діяльність бібліотеки в епоху цивілізаційних змін».

Вважаємо, що завдяки продуктивній роботі впродовж навчального року, вдалося досягнути поставленої мети і цілей.

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz