Вівторок, 22.05.2018, 21:40
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниця
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Посилання







Реклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [60]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

План заняття №1

Тема: «Правове поле роботи педагога»

Мета: закріпити знання педагогів-початків основної нормативно-правової бази, якою вони користуються при реалізації навчально-виховного процесу; розвивати аналітичне та логічне мислення, спонукати починаючих педагогів до самоосвітньої діяльності.

Обладнання: роздаткові картки, відеоматеріали.

Хід заняття

Вступне слово ведучого:Діяльність педагога неможлива без знань основних нормативно-правових документів. Безумовно, передусім, це Конституція України, закон «Про освіту», закон «Про професійно-технічну освіту». Однак, є такі документи з якими ви співпрацюєте, безпосередньо, щодня:

  1. Положення про навчально-виробничий процес у ПТЗН…
  2. Положення про методичну роботу.
  3. Інструкція з ведення журналу обліку теоретичного навчання.
  4. Типове положення про атестацію педагогічних працівників.
  5. Критерії оцінювання рівня навчальних досягнень учнів.
  6. Положення про навчальні кабінети.
  7. Положення про ДПА.

На наступний раз (на занятті через місяць) ми проведемо тестову перевірку знань стосовно оволодіння вами теоретичними відомостями цих нормативно-правових документів. (всі вони зібрані у методиста в папочці та на флешці).

А зараз поділяємось на три групи й кожна вивчає НПД у відповідності з отриманою карткою

Картка №1

  1. Які розділи річного загально училищного плану?
  2. Що таке поурочно-тематичний план? Перелік навчально-виробничих робіт?
  3. Які основні форми теоретичної підготовки?
  4. Які є види оцінювання учнів?
  5. З якими досягненнями учні допускаються до атестації?
  6. Які особливості переведення учнів на наступний навчальний рік?

Картка №2

  1. Які основні завдання методичної роботи?
  2. Які є форми методичної роботи?
  3. Які основні функції методичних комісій?
  4. Які є форми індивідуальної методичної роботи?
  5. Які основні права та обов’язки учасників методичної роботи?

Картка №3

  1. Які рівні мають атестаційні комісії?
  2. Які строки проведення атестації?
  3. Яка процедура прийняття та повідомлення рішень атестаційної комісії?
  4. Які вимоги на отримання кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»?
  5. Які вимоги на присвоєння педагогічного звання «майстер виробничого навчання другої категорії»?

Учасники школи 10-12 хвилин опрацьовують відповідні документи й потім (метод «ажурної пилки») змінюється склад малих груп й педагоги-початківці в новій групі дають відповідь на зазначені питання.

Практичне завдання (5 хв):

Учасники школи отримують листи з журналів обліку теоретичного (виробничого навчання) й заповнюють їх наступним чином:

  1. Урок від сьогодні на певну тему.
  2. Практична робота.
  3. Контрольна робота.
  4. Семестрове оцінювання.
  5. Річне оцінювання.
  6. Запис про вичитку годин.

Анкетування (5 хв)

Анкета для починаючого педагога (2-3 рік)

1. Чому ви обрали професію педагога(підкреслити, дописати):

а) подобається робота з дітьми;

б) підходить режим і характер роботи педагога;

в) вирішальний вплив мала любов до даної спеціальності;

г) під впливом бажання добути вищу освіту;

д) під впливом інших чинників (яких!).

2. Чи хотіли б ви перейти на іншу, непедагогічну роботу (підкреслити):

а) так;

б) ні;

в) не знаю.

3.Чи подобається вам робота в училищі (підкреслити):

а) так;

б) байдуже;

в) ні.

4. Що подобається вам найбільше (підкреслити):
а) проведення уроків;

б) позакласна робота з предмета;

в) позакласна виховна робота;

г) робота з батьками;

д) методична робота;

є) робота із самоосвіти; є) громадська діяльність.

5. Чи обрали б ви, знову для вступу, якби можна було повернути час, педагогічний вуз (підкреслити):

а) так;

б) не знаю;

в) ні.

6. Що викликає найбільше труднощів у вашій роботі (підкреслити):

а) підготовка до уроків;

б) організація навчального процесу;

в) спілкування з учнями, їхніми батьками, колегами, адміністрацією:

г) підготовка до виховної роботи;

д) проведення виховних заходів;
є) організація свого часу і праці;

є) ведення шкільної документації;

ж) аналіз своєї діяльності, внесення відповідних коректив;

7. Як ви оцінюєте свою підготовку до педагогічної праці (підкреслити):

а) фахову: цілком задоволений, задоволений, не задоволений;

б) з методики викладання: цілком задоволений, задоволений, не
задоволений;

в) з організації спілкування: цілком задоволений, задоволений, не
задоволений;

г) з виховної роботи: цілком задоволений, задоволений, не задоволений;

д) із самоосвіти: цілком задоволений, задоволений, не задоволений;

є) з уміння організувати свою працю: цілком задоволений, задоволений, не задоволений;

є) з інших боків (яких?).

8. Як ви ставитеся до обраної професії (підкреслити):

а) задоволений цілком;

б) більше не подобається, ніж подобається;

в) байдуже;

г) більше подобається, ніж не подобається;

д) зовсім не подобається;
є) не можу визначитися.

9. Чи відчуваєте ви потребу в контакті з викладачами інституту (підкреслити, дописати):

а) так (з яких питань?)',

б) не впевнений;

в) ні.

Перегляд відео про педагогічні ситуації та його обговорення.

Підведення підсумків заняття (роздати пам’ятки педагогу-початківцю про аналіз уроку та самоаналіз уроку).

 


На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 700
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2018Використовуються технології uCoz