Понеділок, 06.07.2020, 05:08
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [63]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

ЗАНЯТТЯ 1

ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ ПОЧИНАЮЧОГО СПЕЦІАЛІСТА

 

Тема:  Як провести цікаво батьківські збори: поради молодому педагогу.

Мета: підготувати починаючих керівників груп до проведення батьківських зборів, надати методичні поради щодо ефективного спілкування з батьками учнів, проведення цікаво батьківських зборів, розвивати креативність у виховній роботі.

Обладнання: відеоматеріал.

ЕТАПИ ПІДГОТОВКИ ДО  БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРІВ

1. Вибір теми зборів.

2. Визначення цілей батьківських зборів.

3. Вивчення класним керівником та іншими організаторами зборів науково-методичної літератури з  розглянутої проблеми.

4. Проведення мікродослідження в співтоваристві учнів і батьків (анкетування, бесіди, тестування).

5. Визначення виду, форми й  етапів батьківських зборів, способів і  прийомів спільної роботи його учасників.

6. Запрошення батьків та  інших учасників зборів.

7. Розробляння рішення зборів, його рекомендацій, пам’яток для батьків.

8. Обладнання й  оформлення місця проведення батьківських зборів.

Як провести батьківські збори?

Батьківські збори - це завжди хвилююча подія для вчителя, так як потрібно вирішити багато організаційних питань і зуміти налагодити контакт з батьками. Ми підкажемо, як спланувати захід так, щоб воно виявилося продуктивним і цікавим.

Ідеї організації батьківських зборів

Будь-яку зустріч з батьками можна провести в суто діловому тоні, з мінімумом відступів і творчих рішень. Однак подібні зібрання не сприяють зближенню колективу з учителем, школою і викликають мало приємних почуттів.

Якщо ж прикласти до роботи більше креативності, то вам вдасться провести батьківські збори цікаво і з позитивом. У цьому випадку зустріч повинна буде включати:

  • Використання інформативного, дуже докладного і бажано красиво оформленого роздаткового матеріалу, що дозволяє батькам більше дізнатися один про одного, про насущні проблеми, про школу, педагогів, нюансах навчального процесу та ін.. Можна скласти для кожного одну базову підшивку з основною інформацією, а далі на зустрічі готувати матеріал за поточною порядку денному;
  • Впровадження інтерактивних технологій (відео- і аудіопрогравачів, комп'ютерів) для демонстрації відео-, фотозвітів з уже пройшли класних заходів;
  • Прикраса класу стінгазети, присвяченій проведенню батьківських зборів;
  • Використання спеціальних прийомів для створення під час зборів атмосфери дружнього спілкування. Наприклад, розстановка столів по колу, об'єднання батьків в мікрогрупи з тією чи іншою метою та ін .;
  • Використання різного роду анкет, опитувальників (у тому числі анонімних).

Крім того, непогано пропонувати батькам каву-брейк з невеликим частуванням.

Про що потрібно сказати на зборах?

Якщо ви думаєте про те, як правильно провести батьківські збори, то вам обов'язково потрібно скласти план заходу. Кожного разу він буде новий, але в цілому ж класне збори повинні включати:

  • Вступне слово вчителя, в якому він нагадує тему зборів і коротко перераховує ті питання, які будуть розглядатися;
  • Вивчення думки батьків по кожному з питань і прийняття рішень по них;
  • Аналіз виконаної з минулого зборів роботи, оцінка результатів;
  • Визначення загальних короткострокових і довгострокових планів для класу, окремих учнів;
  • Попередню опрацювання конкретних завдань і питань, які потрібно буде вирішити до наступної зустрічі або на ній.

Інструкція щодо проведення батьківських зборів.

1.Кожен педагог повинен знати, як провести цікаво батьківські збори. Це дуже важливе і хвилююча подія, як для вчителя, так і для батьків. Щоб збори пройшли вдало, необхідно зацікавити батьків. Провести короткий екскурс по училищу: показати, де знаходитися навчальний кабінет, буфет, бібліотека, спортивний зал, туалет. Розповісти про училище, про директора, інших вчителях, з якими доведеться спілкуватися учням.

 2. Як підготуватися до батьківських зборів і не упустити нічого важливого? Продумати поетапно, як проходитимуть батьківські збори. Що необхідно обговорити. Грамотно розрахувати час. Заздалегідь приготувати всі потрібні документи. Зовнішній вигляд теж важливий, ніякого помітного макіяжу , відповідний одяг і зачіска, все має бути в міру, не варто шокувати батьків.

 3. Як правильно провести батьківські збори? Не забувати посміхатися і спробувати розташувати батьків до себе. Насамперед, необхідно познайомитися, представитися і провести перекличку. Трохи розповісти про себе: стаж роботи, за якою програмою ведеться навчання. Необхідно відразу домовитися, що діяти потрібно спільно, вирішувати які-небудь конфлікти потрібно безпосередньо з учителем, а не замовчувати, надалі це допоможе уникнути непорозумінь. Важливим моментом є вибір батьківського комітету.

 4. Постає питання, як організувати збори? Найкраще це зробити до початку навчального року, хоча в період відпусток це буде проблематично. Якщо такої можливості немає, то необхідно організувати збори 1 вересня, роздавши учням записки з часом і місцем проведення, переліком того, що потрібно мати при собі, наприклад: чистий аркуш паперу, ручку. Вчителю краще прийти заздалегідь, розклавши на партах все необхідне.

 5. Необхідно знати, як провести перше батьківські збори. Перше знайомство дуже важливо. Необхідно справити хороше, позитивне враження. Варто пам’ятати, що батьки завжди хвилюються більше, ніж діти. І завдання педагога заспокоїти і морально підготувати їх до навчального року. Варто згадати про психолога, якщо такий є в школі, до нього теж можна звернутися, і отримати безкоштовну консультацію. Якщо дотримуватися всі поради і діяти за планом, збори пройдуть успішно.

Безумовно, головна роль у проведенні батьківських зборів відводиться класному керівнику. Але провести повноцінну, корисну для всіх трьох ланок освітнього процесу зустріч можливе лише за умови взаємодії та з учнями, і з батьками, і з учителями-предметниками (а також іншими педагогами, включеними в навчальну та позашкільну діяльність). Збори «для галочки» не несуть ніякої користі. Тому, перш ніж почати підготовку до батьківських зборів, доцільно провести анкетування серед учнів і батьків. Це необхідно зробити для того, щоб виявити потреби, сформулювати запити учасників зборів.

Теми батьківських зборів

Тематика батьківських зборів розробляються, як правило, на цілий навчальний рік, тому результати попередніх анкетувань допоможуть класному керівникові з вибором теми. Актуальні проблеми виховання учня неодмінно повинні порушуватися на кожних батьківських зборах.

Як привернути увагу батьків?

Особливий акцент потрібно зробити на тому, що батьки повинні самі брати участь у зборах, а не бути пасивними слухачами. Мимовільна увагу слухацької аудиторії (і дорослої в тому числі), як правило, не перевищує 7-10 хвилин. Далі потрібно зацікавити батьків, включити їх в бесіду. Рідкісний людина сприймає інформацію на слух. Тому при підготовці до батьківських зборів необхідно передбачити кошти візуалізації виступу. Практично кожен вчитель сучасної школи застосовує на уроках технічні засоби навчання: комп'ютер, проектор, інтерактивну дошку. Витративши енну кількість часу на створення грамотної презентації з включенням в неї результатів тестування (бажано із застосуванням схем, графіків і діаграм), фотографій, гіперпосилань, педагог наполовину полегшить собі завдання утримання уваги слухацької аудиторії.

Мова викладача - ще один ключовий момент проведення батьківських зборів. Педагогу непогано б мати під рукою докладний конспект виступу. Якщо передбачається діалог з батьками, то необхідно продумати відповіді на питання, що виникли в ході зустрічі. Досвідченому педагогу, багато років пропрацював в школі, така шпаргалка, як правило, не потрібна. Хоча буває й так: учитель має великий педагогічний стаж, але жахається, і губиться перед чужою аудиторією. У цьому випадку, звичайно, доповідач буде почувати себе комфортніше, якщо в руках буде текст виступу.

Відео за темою батьківських зборів також допоможе розкрити проблему, що піднімається учителем. Знайти, переглянути і завантажити необхідний матеріал необхідно заздалегідь, щоб не залежати від мережі, в якій іноді трапляються перебої і технічні похибки. Батьківські збори за участю фахівців, профілюючі в різних галузях суспільного життя (психологи, лікарі, юристи, співробітники правоохоронних органів та ін.) Допоможуть батькам розібратися в питаннях, які знаходяться поза компетенцією педагога і школи в цілому. Тому 1-2 рази на навчальному році необхідно передбачати запрошення таких фахівців на батьківські збори.

Сучасні форми проведення батьківських зборів. Форми зустрічей з батьками також необхідно варіювати, включати інтерактивні форми батьківських зборів:

•      лекторій

•      тематичне батьківські збори

•      збори батьків спільно з учнями

•      конференції

•      нестандартні батьківські збори (ділова гра, показові виступи, сімейне наукове товариство, тренінг та ін.)

Питання організації батьківських зборів

Загальний час батьківських зборів не повинно перевищувати 40-50 хвилин і має включати в себе пункт «Різне», де класний керівник може вирішити з батьками виниклі проблеми і питання. Будь-яка зустріч з батьками повинна закінчуватися рефлексією: що залишилося за рамками бесіди, лекції, презентації, які питання необхідно охопити наступного разу. Після закінчення зустрічі можна заповнити протокол батьківських зборів.

Продумуючи стиль і форму, підбираючи матеріал зборів, ні в якому разі не можна забувати про те, що виховання кожної дитини справу спочатку сімейне, а вже тільки потім суспільне. Батьки самостійно визначають долю своїх дітей. Вони мають право на особисту педагогічну позицію, власний стиль взаємин зі своєю дитиною, своє ставлення до впливів вчителя і школи в цілому. Тому, працюючи з кожним батьком, необхідно керуватися почуттям педагогічного такту, подавати себе в ролі порадника, консультанта-фахівця, представника навчально-виховного процесу школи. Помилкою багатьох вчителів стало очікування стовідсоткового відвідування батьківських зборів. Зацікавлених у таких зустрічах батьків, як правило, не більше 60-70%. Чому батьки не ходять на батьківські збори - окреме питання. Частина з них не можуть прийти на збори з поважної причини (робота, хвороба, від'їзд). Тому з групою батьків, які не з'явилися в школу, працювати доведеться індивідуально.

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz