Понеділок, 06.07.2020, 04:51
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [63]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Тема: Використання хмарних технологій в педагогічній діяльності. Створення інформаційного простору педагога як засобу підвищення його педагогічної компетентності.

Мета: Поглибити знання викладачів та майстрів виробничого навчання щодо створення та використання інформаційного простору у професійній діяльності.

Хід заняття:

Викладач – це людина, яка не тільки навчає інших, але й займається самоосвітою, шукає нові шляхи в професії, використовує в своїй діяльності сучасні методи і технології навчання.

Інтернет став важливою частиною особистого життя як студентів, так і викладачів, а також увійшов у сферу освіти. Для того, щоб ефективно використовувати мережу Інтернет, необхідно вміти шукати, отримувати та обробляти інформацію, вбудовувати її в педагогічну діяльність для вирішення практичних завдань, тобто оволодівати інформаційною компетентністю.

Навчання з використанням інноваційних технологій якісно перевищує класичну освіту. Воно інтегрує процеси, які не можна об’єднувати в межах класичної освіти. Так, використовуючи для освітнього процесу персональний сайт, викладач може поєднати теоретичне висвітлення теми; наглядно показати матеріал, використовуючи навчальні відеофільми; провести перевірку знань, використовуючи тестові завдання тощо.

Сьогодні в мережі інтернет можна знайти велику кількість сайтів викладачів, які відрізняються за змістом та структурою. Персональний сайт викладача –важливий елемент освітнього процесу, інструмент підвищення якості освіти, засіб формування інформаційно-комунікаційної культури учасників навчального процесу.

Персональний сайт викладача дозволяє вирішити декілька важливих задач освітнього процесу.

Під час лекційних занять студентам надається велика кількість інформації, й часом вони губляться й не можуть фіксувати її у вигляді конспекту. Якщо існує електронна версія матеріалів, які можна подивитись на сайті викладача після заняття, студент може повністю зосередитись на особливо важливих етапах лекції, на словах викладача, вступити в діалог з одногрупниками, вирішуючи проблемне питання або поставлену задачу.

Таке викладання навчального матеріалу сприяє підвищенню якості навчання. Це підтверджується дослідженнями національної лабораторії тренінгу США стосовно досягнення різних показників засвоєння інформації в ході різних видів роботи. Так, під час слухання студенти сприймають тільки 5% інформації, тоді, як групові дискусії дозволяють запам’ятати 50%, а самостійне, активне навчання – 70% інформації.

Також персональний сайт викладача дозволяє реалізувати дистанційне навчання. Для його високої ефективності необхідно встановити зворотній зв'язок між викладачем та студентом за допомогою листування електронною поштою.

Робота з матеріалами сайту викладача дозволяє сучасному студенту розвивати інтерес до дисципліни, що вивчається; більш продуктивно засвоювати навчальний матеріал; перевіряти рівень своїх знань; отримувати навички дистанційного навчання. Таке використання персонального сайту викладача дозволяє підвищити якість освітнього процесу.

Для створення безкоштовного сайту викладача використовуються онлайн-конструктори. Існує цілий ряд таких сервісів: Wix, Jimdo, uCoz, Google Sites та багато інших. Але для роботи із більшістю таких конструкторів необхідні базові знання з програмування та HTML. Саме тому більшість сайтів, які можна знайти в мережі Інтернет – це сайти викладачів інформатики, фізики та математики.

Для створення сайту без навичок веб-дизайну та програмування рекомендуємо використовувати Google Sites. Цей сервіс гарантує надійність від найбільшої міжнародної компанії; він інтегрований з сервісами Google (документи, календар, презентації тощо); сайт адаптований для мобільних пристроїв.

Сервіс Google Sites дає можливість донести інформацію у мультимедійних формах, перевірити рівень засвоєних знань студентами, забезпечити зворотній зв’язок.

Для того, щоб створити сайт Googl достатньо мати поштову скриньку @gmail.com, з якої дуже просто вийти не необхідні сервіси Googl. Для цього в правому верхньому кутку необхідно натиснути на квадрати, а потім обрати необхідний сервіс. В нашому випадку це «Сайти».

Коли відкривається вкладка «Сайти Googl», необхідно звернути увагу, що є 2 типи сайтів: нові та класичні. Розглянувши особливості цих сайтів, я обрала для себе нову версію.

Для створення сайту в новій версії Google Sites необхідно натиснути на знак «+» у правому нижньому кутку сторінки, після чого відкриється шаблон нового сайту.

Справа на панелі знаходяться опції, які дозволяють легко додавати на сайт потрібну інформацію: тексти, зображень, відео, презентації, таблиці, посилання на інші сайти тощо. В центрі розміщено блок, який є головною сторінкою сайту.

Перш, ніж почати заповнювати сайт інформацією, необхідно присвоїти йому назву та вказати адреса, після чого - натиснути на кнопку опублікувати.

Якщо Ви не маєте бажання, щоб сайт був доступний усім користувачам мережі Internet, необхідно поставити галочку в полі «Запретить общедоступным поисковым системам показывать мой сайт» та обрати у настройках публікації «Просматривать опубликованную версию могут выбранные пользователи». У такому випадку необхідно буде відкривати доступ до сайту тим користувачам, яким він потрібен, використовуючи їх електронну пошту.

Сайти Google мають багато можливостей:

-    додавання свого логотипу;

-    встановлення фонового зображення;

-    обрання типу заголовку з трьох запропонованих варіантів;

-    створення єдиного для усіх сторінок нижнього колонтитула;

-    обрання теми оформлення.

Кожного разу, коли на сайт вноситься нова інформація, необхідно натиснути синю кнопку «Опубликовать», щоб її було видно користувачам сайту.

Із введенням нових освітніх стандартів все більше уваги приділяється розширенню освітнього середовища. Наявність власного сайту відкриває багато можливостей для викладача:

 1. дозволяє зібрати всі матеріали, необхідні для викладання навчальної дисципліни:
 • робочу програму дисципліни;
 • конспекти лекцій;
 • методичні вказівки та рекомендації;
 • індивідуальні завдання;
 • приклади розв’язання типових задач;
 • комп’ютерні презентації та відеофільми;
 • каталоги ресурсів тощо.
 1. перевіряти рівень засвоєних студентами знань з мінімальними затратами часу.

В той же час, студенти, працюючи з сайтом, більш якісно можуть опрацювати матеріал та підготуватись до поточного або семестрового контролю з дисципліни.

За допомогою сервісу Google Sites було створено інформаційно-навчальний сайт «Світ технологій».

Структурна модель сайту містить наступні елементи:

 1. Головна.
 2. Візитка.
 3. Хімія і технологія нафти і газу.
 4. Обладнання нафтопереробної та нафтохімічної промисловості.
 5. Основи проектування.
 6. Практичне навчання.
 7. Позааудиторна робота.

Головна сторінка сайту містить інформацію про те, для кого створений даний сайт. Також на ній розміщено посилання на офіційний сайт ДВНЗ «Лисичанський нафтохімічний технікум».

Для планування роботи студентів на головній сторінці сайту розташований календар Google, в якому вказується розклад семінарських занять, захисту практик, дати проведення іспитів тощо.

На сторінці «Візитка» наведена коротка інформація про викладача.

На сайті «Світ технологій» розміщені сторінки з матеріалами, необхідними для роботи викладача та самостійної роботи здобувачів освіти при вивченні навчальних дисциплін. На цих сторінках містяться посилання на НМК дисциплін, розміщених на Google Диску.

Кожна сторінка, яка призначена для вивчення навчальної дисципліни, структурована і має підсторінки, що відповідають змістовим модулям дисципліни. На цих сторінках наведені посилання на лекції, розміщені на Google Диску.

За необхідності, для пояснення матеріалу лекції, на сторінках сайту, можна розмістити відеофільм із сервісу YouTube.

Для контролю ступеня засвоєння знань та підготовки до семінарського заняття, після вивчення змістового модулю можна розташувати посилання на тести, розроблені із використанням Google Форм.

Сторінка «Позааудиторна діяльність» надає інформацію про участь у науково-практичних конференціях, олімпіадах тощо. Тут вказуються заходи, у яких взяли участь студенти, показано їх нагороди. В тексті, розташованому на сторінці містяться посилання на сайти, де розмішена первинна інформація щодо конференцій, у яких студенти брали участь, посилання на збірки конференцій з тезами доповідей.

Сайт, створений за допомогою сервісу Google Sites зручний у використанні на будь-якому пристрої: від комп’ютера до смартфона, і для цього не потрібно прописувати ніяких додаткових кодів.

Враховуючи позитивні результати впровадження сервісів Google в освітній процес, можна стверджувати, що розширення інформаційного простору за допомогою таких інструментів є ефективним методом організації взаємодії учасників освітнього процесу та підвищення якості освіти.

Студенти починають активно працювати, що забезпечує можливість ефективного навчання, а також самоосвіти за стінами закладів освіти.

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz