Четвер, 09.07.2020, 15:59
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [63]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Тема 4. Окупаційний режим в Україні.

  22 червня 1941 року нацистська Німеччина напала на СРСР. Територія України була повністю окупована військами Німеччини та її союзників протягом 1 року і 1 місяця(до 22 липня 1942  року).

  За розробленим ще в 1940р. стратегічним «Генеральним планом «Ост» щодо України передбачалися такі заходи:

  1. Германізація й колонізація районів Сходу, зокрема українських земель.
  2. Фізичне винищення слов’янського населення.
  3. Масове насильницьке переселення Західної України(65%) до районів Сибіру.
  4. Переселення німців на українські землі протягом 30 років.

  Територія України була розділена на чотири зони: 1) «Рейхскомісаріат Україна»; 2) «Дистрикт Галичина»; 3) Трансністрія; 4) Прифронтова зона.

 Новоутворені адміністративні одиниці очолили генерал-губернатори. Особливу ненависть до українців виявив рейхскомісар Еріх Кох, якого називали «коричневим царем України».

   Після окупації України було встановлено нацистський «новий порядок», який означав масовий терор проти представників радянської влади, комуністів та взагалі проти «неповноцінних народів»: слов’ян, циган, євреїв.

 В Україні діяли каральні органи нацистів: СС, СД, гестапо, що проводили нестримний терор мирного населення. План фізичного знищення євреїв на території усіх окупованих країн Європи був прийнятий німецьким командуванням у січні 1942 року.

Така політика нацистів щодо євреїв одержала назву «Голокост».

Нацисти застосовували жахливі засоби страти: отруєння в газових камерах, спалення в крематоріях, голодомор, цькування собаками. Створювалися концентраційні табори і гетто для євреїв. Масове знищення євреїв відбулося в Києві (Бабин Яр), Харкові (Дрогобицький Яр), а також у Львові, Бердичеві, Одесі. Голокост забрав життя 6млн. євреїв, четверта частина цих жертв припадає на Україну.

  Терор фізичний супроводжувався моральним терором. На магазинах, ресторанах, перукарнях висіли написи: «Тільки для німців», «Українцям вхід заборонено». Мирному населенню заборонялося користуватися залізницею, міським транспортом, поштою, телеграфом, аптеками. Були зачинені школи й ВЗО. Влаштовувалися публічні страти комуністів, комсомольців, представників радянської влади.

  Окупаційна політика мала відверто. Було введено примусову трудову повинність, людей силоміць колоніальний характер вивозили на роботи до Німеччини. Почався безсоромний грабунок матеріальний і культурних цінностей України: були розграбовані сотні музеїв, бібліотек. Експонати вивозилися до Німеччини, так само як чорнозем і фруктові дерева.

  Окупаційна влада шукала опори в «благонадійних особах» з-поміж яких призначалися бургомістри в містах, старости в селех, поліцаї (так звані колабораціоністи).

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz