Четвер, 04.06.2020, 20:15
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [61]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Поради першокурсникам щодо успішної адаптації

Уже за плечима залишились веселий шкільний випускний вечір, хвилююча участь у вступній кампанії до училища, і сьогодні ви – щасливі учні-першокурсники! Роки навчання – один із найпрекрасніших періодів у житті людини. Однак у значної кількості учнів першого курсу з’являються певні труднощі. Вони пов’язані з незвичністю форм навчання, із необхідністю самому організовувати власну діяльність, із збільшенням обсягів самостійної навчальної роботи, з пристосовуванням до нового колективу, умов проживання тощо. 

Сподіваємося, з цього приводу вам у нагоді стане декілька порад.

 • Будьте оптимістом. Позитивний погляд на світ допомагає подолати страх і зберегти мотивацію. У перші дні й навіть тижні навчання ви можете відчувати розгубленість, а то й пригніченість - все навколо незнайоме, велика маса людей, нікому до тебе немає діла. Це неприємний, але абсолютно нормальний стан, пов'язаний з адаптацією до нових обставин, що дуже швидко пройде. Для цього, активніше добивайтесь отримання потрібної Вам інформації та нових знань, не створюйте емоційну напругу у відносинах із одногрупниками, намагайтесь завжди бути приязним і доброзичливим, а головне, вірте у свої можливості і пам’ятайте, що ви потрібні іншим людям. 
 • Ефективно організовуйте робочий день. Починайте виконувати домашні завдання із складніших і важчих предметів. Чергуйте вивчення предметів таким чином, щоб не вчити подібні предмети один за одним (краще після математики читати історію, після літератури вчити фізику) – це допомагає кращому переключенню уваги і робить її більш стійкою. Використовуйте принцип «накинутись на проблему»: якщо вам важко змусити себе сісти за навчання, уявіть заданий матеріал у вигляді ворога, якого чим швидше подолаєш, тим швидше матимеш спокій. Чергуйте навчання і відпочинок: вивчивши один предмет зробіть невеликий відпочинок, щоб з новими силами приступити до вивчення наступного (найдоцільніше через 1 годину розумової праці робити перерви на 10-15 хвилин). Пам’ятайте, що запорукою високої працездатності є добрий глибокий сон (особливо корисний сон до опівночі, до 24 години). Добре виспавшись, ви зможете справитись з більшим навантаженням. Вечірній час слід використовувати, в основному, для вивчення нового матеріалу, а ранішній – для повторень основних положень вивченого. На окремих аркушах чи в блокноті робіть виписки основних правил, дат, визначень, які необхідно вивчити. Час від часу повторюйте їх.

Алгоритм ефективної організації робочого дня:

КРОК 1. Визначте свою мету в житті на найближчі роки. Візьміть ручку і папір і напишіть такі категорії: навчання, побут, взаємостосунки з іншими, риси характеру. Біля кожної з них напишіть те, що вам хотілося мати, змінити чи покращити в майбутньому. Виберіть 5-6 найосновніших цілей. Складіть план роботи по реалізації виділених перспектив на цей місяць, тиждень і конкретний план на наступний день.

КРОК 2. Проаналізуйте свій звичний розпорядок дня. На протязі кількох днів заповнюйте шаблон режиму дня, щоб зрозуміти, на що йде основна частина вашого часу.

КРОК 3. Прийшовши із занять, розподіліть свої справи в порядку їх важливості. Для цього поділіть справи на ті, які необхідно зробити не відкладаючи, ті, які необхідно зробити та ті, які бажано зробити. Дотримуйтеся порядку їх виконання.  Встановлення пріоритетів – основне правило ефективної роботи.

КРОК 4. Складіть оптимальний розпорядок свого дня, пам’ятаючи основне правило планування часу: 60:20:20.

60% – запланована діяльність;

20% – непередбачена активність;

20% – спонтанна активність.

Отже, на роботу тратиться стільки часу, скільки його є в наявності. Знаходьте час для роботи, це – умова успіху. Знаходьте час для роздумів, це – джерело сили. Знаходьте час для гри, це – секрет молодості. Знаходьте час для читання, це – основа знань. Знаходьте час для дружби, це – умова щастя. Знаходьте час для мрії – це – шлях до зірок.

 • Одразу включайтеся, з головою поринайте у навчальний процес, щоб нічого не пропустити. Перед черговим уроком не лінуйтеся, перегляньте конспект попереднього заняття. ü
 •  На заняттях не відсиджуйтеся, а виявляйте свою активність – відповідайте, уточнюйте, запитуйте, вчасно виконуйте домашнє завдання.
 • Як можна швидше навчися конспектувати навчальний матеріал? Це нескладно, головне - розробити систему символів і зрозумілих скорочень. Усі символи разом з розшифровкою запишіть на зворотному боці обкладинки зошита. Конспектуючи, не економтем на папері. Залишайте в зошиті поля для додаткових нотаток.
 •  Роки навчання – це унікальна можливість відвідати театри, музеї, виставки тощо. Не гайте дорогоцінного часу – розширюйте свій кругозір, піклуйтеся про власне духовне, культурне зростання.
 • Беріть активну участь у суспільному житті групи, навчального закладу – в такий спосіб ви матимете можливість долучитися до лав активної молоді закладу, що є прекрасною підтримкою для першокурсника.
 • Налагодити ефективну взаємодію, приємне спілкування з одногрупниками та новими друзями вам допоможе доброзичливість, відкритість, прагнення прийти на допомогу, небайдужість до життя оточуючих. Крім спілкування зі «шкільними» друзями намагайтеся знаходити нових друзів за інтересами. Для того, щоб подобатися людям, потрібно щиро цікавитися ними.
 • Уникайте спілкування із «сумнівними» компаніями, які часто характеризуються асоціальними проявами (вживанням алкоголю, наркотиків, хуліганством тощо). Перебування у такому «товаристві» не допоможе вам реалізувати високі життєві цілі, досягнути успіху, стати професіоналом.
 • Особливим процес адаптації до навчання в училищі є для першокурсників, які приїхали на навчання з інших міст, районів: змінюється темп, ритм, умови проживання, коло друзів, знайомих тощо. Важливо пам’ятати, що новий етап життя приносить та розкриває нові можливості для професійного, особистісного зростання, відкриває нові горизонти взаємодії та спілкування з новими друзями. Зміни в житті потрібні та важливі для нашого здоров’я і благополуччя. І це варто цінувати!
 • Пам’ятайте про те, що ви не самотні і в будь-який момент можете звернутися за мудрою порадою до адміністрації навчального закладу, майстра в/н, класного керівника викладачів, психолога, вихователів (які, до речі, також колись були першокурсниками). Вони обов’язково допоможуть у вирішенні того чи іншого питання.

Радійте! Роки навчання  бувають один раз в житті і вони неповторні! 

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 742
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz