Неділя, 05.07.2020, 02:33
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [63]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Тема: Особливості створення сучасного освітнього середовища – запорука формування ключових компетентностей учнів

Мета:

  • розширити уявлення педагогів про особливості реалізації ІІ етап вирішення методичної проблеми училища «Формування основних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій»;
  • повторно розглянути основні компетентності Типової освітньої програми та особливості їх реалізації в навчанні;
  • розширити поняття педагогів про сучасне освітнє середовище та роль у ньому як педагогів так і учнів.

Обладнання: проектор, ноутбук, дошка, заздалегідь підготовлені тематичні відеофрагменти, презентації в Power Point та відео у Windows Movie Maker 2.6.

 

Перебіг заняття

Вступ

В умовах реформування освіти значна роль приділяється вихованню особистості, здатної до самореалізації, самовизначення у реаліях сучасного життя, тобто виховання самостійних, ініціативних і відповідальних членів суспільства, здатних ефективно взаємодіяти у виконанні громадянських, соціальних і економічних завдань.

Вирішення цих завдань потребує істотного посилення самостійної й продуктивної діяльності учнів, розвитку їхніх особистісних якостей і творчих здібностей, умінь самостійно здобувати нові знання та розв’язувати проблеми, орієнтуючись у житті суспільства.

Сучасна компетентнісна парадигма передбачає спрямованість освітнього процесу на формування та розвиток ключових компетентностей особистості, які мають сформуватися у процесі навчання й виховання і містити знання, уміння, ставлення, досвід діяльності й моделі поведінки.

Компетентнісний підхід на перше місце ставить не поінформованість учня, а вміння на основі знань вирішувати проблеми, які виникають у різних ситуаціях; сприяє успішній адаптації школярів у соціумі, рішення ключових проблем сучасного життя, їх професійному самовизначенню.

Як відомо, із початком цього навчально року було затверджено типову освітню програму закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, разом з тим були надані рекомендації щодо впровадження у закладах професійної (професійно-технічної) освіти ключових компетентностей. (Перегляд відео 1) (1 хв 47 с).

Ми добре знаємо методичну проблему нашого училища «Формування основних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій», процес вирішення якої складає 5 етапів. На педагогічних читаннях у січні 2018 року було представлено модель реалізації методичної проблеми поетапно.

У минулому навчальному році перший етап вже було пройдено. Наразі ми працюємо над реалізацією другого етапу – організація дослідницької роботи, що полягає в аналізі ефективності впровадження інноваційних навчально-виховних технологій у напрямі формування конкурентно-спроможної особистості; пошуку нових моделей уроків, форм і методів, що забезпечуватимуть формування життєвих компетентностей учнів, прийомів активізації навчальних досягнень учнів. На цьому етапі ми повинні розробляти завдання з урахуванням компетентностей учнів; самостійно опрацьовувати інформаційні сайти, додаткову літературу; здійснювати апробацію завдань, що створені на основі різнорівневих вправ, відповідно рівням компетенцій учнів.

Мотивація дітей до навчання може бути абсолютно різною. Прошу вашої уваги на екран. (Перегляд відео 2) (3 хв 7 с).

Разом з мотивацією розглянемо і зміст основних компетентностей. (Перегляд відео 3) (2 хв 40 с)

До виступу запрошується Пеньковий Андрій Миколайович (до 5 хв)

Виступ 1. Поняття про компетентності. Приклади формування, розвитку, оцінювання та корекції різних компетентностей.

Презетація до виступу

Ми заслухали доволі важливу інформацію і тому пропоную вам взяти участь у вікторині «Сформулюй компетентності» (презентація 4 близько 3-4 хв)

З плином часу освіта й навчальні заклади постійно змінювались, удосконалювались. Великі педагоги та дослідники в галузі освіти систематично вносили свої корективи в навчальний процес. Нема такого викладача, який не знав би великого педагога Василя Олександровича Сухомлинського, його прекрасні праці і вислови багато вчителів використовують у своїй педагогічній роботі. Цього року Україна відзначає 100-річчя з дня народження В. О. Сухомлинського, і ми також не могли його не згадати, адже саме його вислів «Творчою людиною можна народитися, творчості можна і навчитися» є гаслом проведення конкурсу педагогічної майстерності нашого училища (Перегляд відео 5) (1 хв 5 с).

Також пропоную згадати якою була освіта в Радянському Союзі. (Перегляд відео 6) (5 хв 3 с).

До виступу запрошується Кучук Любов Олексіївна (до 5 хв).

Виступ 2. Поняття про сучасне освітнє середовище. Особливості його формування та організації навчально-виховного процесу.

Презентація до виступу

Вашій увазі пропонується переглянути відео-репортажі із сучасними закладами освіти у Лондоні (Перегляд відео 7) (2 хв 30 с) та заклади освіти НУШ (Перегляд відео 8) (1 хв 29 с).

    

Як зазначалось раніше, розвиток освіти не стоїть на місці, разом з тим, відбується і розвиток комп’ютерної техніки, що дозволяє зробити навчальний процес більш доступним для учнівського контингенту.

В сучасному суспільстві існує поняття «покоління Z». До нього належать діти, народженні після початку ХХІ століття. Вони прийшли у цей світ у цифрову епоху і вже ніколи не зможуть уявити своє життя без інтернету та різноманітних гаджетів. Від самого народження вони звикають жити у світі без кордонів, але з однією поправкою, дуже часто цей світ обмежений екраном.

Якщо дотримувати «Теорії поколінь», то всі люди, які народилися в один час і отримали схожий досвід у дитинстві, мають однакові цінності. Саме вони й відрізнятимуть їх від людей інших поколінь. Наприклад, люди, які народилися під час війни, дуже боятимуться голоду і цінуватимуть працьовитість, а вже їх діти, більш щасливі та вільні, шукатимуть відпочинку та самореалізації.

Більшість дітей останнього покоління дуже легко ставляться до дружніх та «ділових» відносин. У школярів багато друзів на Фейсбуці, може трохи менше приятелів в ігрових соцмережах та вони постійно «лайкають» фото вчителів в Інстаграмі.

Якоюсь мірою це все здається легковажним, але, поміркуйте, які можливості для дитини у майбутньому! Наші діти мають надзвичайно широкий кругозір. Серед їхніх друзів знайдуться і терапевт, і зварювальник, і менеджер з реклами… І кожен з них зможе дати кілька порад та допомогти. Крім цього, завдяки соціальним мережам представники Z покоління завжди обізнані щодо останніх тенденцій. Якщо вміти користуватися всіма вхідними даними, така людина стає справжньою «скарбницею інформації».

Подивимось з чого починався розвиток ПК (Перегляд відео 9) (1 хв 14 с) і що нас чекає у майбутньому (Перегляд відео 10) (1 хв 56 с).

До виступу запрошується Волинець Зоя Григорівна (до 5 хв)

Виступ 3. Роль інформаційного забезпечення у формуванні основних компетентностей учнів. Місце інформаційного простору в сучасному освітньому середовищі.

Презентація до виступу

Отже, як нам відомо, отримати необхідну інформацію в наш час не складе особливих проблем, достатньо мати доступ до мережі Інтернет і браузер. А колись, щоб знайти певну інформацію чи то наукову, чи дослідницьку, чи будь-яку іншу, потрібно було звертатись до бібліотек, архівів, ЗМІ тощо.(Перегляд відео 11) (52 с).

Окрім того, педагогічні працівники часто-густо проводять відкриті уроки, де презентують всю свою педагогічну майстерність. (Перегляд відео 12) (38 с).

Крім вчителів/майстрів, до освітнього процесу інколи долучаються президенти, міністри та інші перевіряючі інстанції, що можуть вносити поправки в роботу викладацького колективу. (Перегляд відео 13) (2 хв 11 с).

До виступу запрошується Муравська Галина Степанівна (до 5 хв).

Виступ 4. Методичні поради щодо розробок уроків теоретичного та виробничого навчання на основі компетентнісного підходу.

Презентація до виступу

В нашому навчальному закладі ми також проводимо відкриті уроки, тому давайте згадаємо як це було у 2017-2018 навчальному році. (Перегляд відеопрезентації 14) (3 хв 43 с).

Узагальнення почутого шляхом проведення вікторини «Компетентний викладач» (презентація 15 близько 3-4 хв).

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz