Вівторок, 14.07.2020, 17:37
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [63]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Організація виховної роботи у ВХПТУ№ 5 

Виховна робота в училищі спрямована на виконання завдань, поставлених Концепцією громадського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Указів Президента і Державних програм на подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобіганню поширення злочинності, наркоманії, алкоголізму і тютюнопаління серед молоді, Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2014 роки та інших нормативно- правових документів.
Виховна робота в училищі проводиться за такими напрямами: громадянське, військово-патріотичне, моральне, трудове, художньо-естетичне, екологічне, превентивне, родинно-сімейне виховання, формування здорового способу життя, робота з обдарованими учнями, сприяння розвитку творчої особистості. 
З метою виконання завдань громадянського виховання облаштовано класні куточки з національною символікою, щоранку перед початком уроків звучить Гімн України. Реалізації завдань сприяли проведені загально училищні виховні заходи: урочиста лінійка, присвячена Дню Незалежності України та початку нового навчального року, перший урок «Україна – наш спільний дім», конкурс юних фотоаматорів «Моя Україно!», концерт до Дня працівника освіти, тематичні виховні години «Українські гетьмани на шляху державотворення», «З історії державотворення українського народу», «З історії державних символів», «Вінниця – моє місто». Учні взяли участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Безпека та мир в Україні» (керівники Титаренко В.В., Муравко О.О).
Проведено цикл заходів , приурочених річниці Голодомору1932-1933 років на Україні та учні взяли участь у акції «Запали свічу пам’яті». Змістовно та повчально проведено цикл заходів до Дня Соборності України, до Дня вшанування учасників бойових дій в Афганістані, «Шевченківські дні», заходи з нагоди відзначення Перемоги у Великій Вітчизняній війні та Єдиний урок, присвячений Дню Перемоги «Ім’я Твоє не забуте, подвиг Твій - безсмертний», заходи у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з окупованої території України на примусові роботи в роки Другої світової війни, заходи на відзначення 125-ї річниці з дня народження С.А. Ковпака, цикл заходів до Дня Конституції України. Проведено акцію «Звеличте відвагу, з якою вони нам служили» до Дня ветерана та Дня Перемоги та святковий концерт для людей похилого віку у Вінницькому геріатричному центрі. 
З метою глибшого пізнання учнями історії, культури, природи рідного краю та дбайливого ставлення до духовних надбань народу проведені екскурсії до музеїв м. Вінниці: літературно-меморіального музею М.М.Коцюбинського, музею Повітряних Сил України, музею воїнів Вінниччини, загиблих в Афганістані, Вінницького краєзнавчого музею, музею народознавства при ВДПУ, Вінницького обласного художнього музею, музею майстра Луцишина. Організовано екскурсійну поїздку на ставку «Вервольф», до м. Львова, м. Києва, м. Камянець-Подільського, м.Хотина.
Проведена значна військово-патріотична робота. Для учнів проведено «День Цивільної оборони, фізкультури та здоров’я» на базі Вінницького ВДТ «Маяк». В межах декади проведено зустріч із працівниками військкомату у Будинку офіцерів, екскурсію до Військово-історичного музею Повітряних Сил України, організовано показовий виступ дресированих службових собак та порядку затримання злочинців, екскурсію для учнів 3-го курсу в шефську в/ч 3008 з метою ознайомлення з побутовими умовами військовослужбовців та зацікавленості до проходження служби за контрактом. Проведено місячник оборонно-масової роботи присвячений Дню захисника Вітчизни, протягом якого організовано зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та учасниками бойових дій в на території інших країн, проведено уроки мужності «Захист Вітчизни – почесний обов’язок», відео лекторій «Захисники Вітчизни», екскурсію до музею Афганської слави, зустрічі з вояками військової частини 3008. На військово-патріотичне виховання були спрямовані такі виховні заходи: бесіда «Етика і поведінка військовослужбовців», «Особливості служби за контрактом», уроки мужності «Захист Вітчизни – священний обов’язок», уроки-пам’яті «Пам'ять про них збережуть обеліски» до Дня партизанської слави, «Схиляємо голови низько, щоб шану героям віддати» до Дня визволення України від фашистських загарбників, «Переможний фінал другої світової війни», тематичні виховні години до Дня Українського козацтва, до 20-ї річниці Збройних сил України, до Дня захисника Вітчизни, до Дня Перемоги, до дня пам’яті початку Великої Вітчизняної війни.
У напрямку естетичного виховання цікаво та змістовно проведено такі загальноучилищні заходи, як свято осені «Осіння фантазія», фестиваль юнацької творчості «ВХПТУ-5 має таланти», КВН, конкурс-презентаця «Моя професія найкраща!», конкурс краси серед дівчат «Міс ВХПТУ -5», мюзикл «Ромео та Джульєтта». Учасниками художньої самодіяльності проведено святковий концерт до Дня працівників освіти «Цей день належить вам по праву», до Дня Захисника Вітчизни, концерт для ветеранів-афганців «Відлуння афганських гір», святковий концерт до 8 Березня у лікарні, святковий концерт, присвячений Дню Матері, концерт для вихованців соціально-реабілітаційного центру «Промінь» для дітей з вадами руху, Вінницькому геріатричному центрі, концертна програма для випускників на святі останнього дзвоника. Завдання естетичного виховання реалізовувалися під час проведення виховних годин та бібліотечних уроків : «Краса врятує світ» , «Мистецтво в нашому домі», «Катерина Білокур, Марія Приймаченко – перлини художнього мистецтва України»,«Поезії і пісні народжені війною», «Як Великдень на дворі, то й писанка на столі» (Бегус Н. І.), «Любов живе голодом і помирає від ситості», «Моя улюблена книга» (Ковальчук Н. В.), «Жінка – одвічна загадка природи», конкурс на кращу витинанку «Як у хаті витинанка, то й добро сидить на ганку» Цікаво проведено розважальний захід з членами бібліотечного гуртка «Новорічні посиденьки у бібліотеці. Учні училища взяли активну участь у музичному проекті «Пісня над Бугом», присвяченому Міжнародному дню студента, у проведенні новорічного тижня ( конкурс новорічних карнавальних костюмів, новорічний концерт, виставка новорічних газет «З Новим роком тебе, Україно!» , участь у обласному конкурсі новорічних композицій « Новорічний калейдоскоп», участь у міських заходах з нагоди святкування Нового року - «Чарівна іграшка» (керівник Ковтун Л.М.), марафон «Казкова феєрія»,«Фестиваль Дідів Морозів», участь у республіканському конкурсі юних виконавців «Різдвяна зірочка» ( учениця гр. №17 Любомська Олена). Протягом навчального року актив учнів училища прийняв участь у ряді міських заходів: «Співочий флешмоб», акції «Безкоштовні обійми», загальноміському святі «Конгрес Дідів Морозів і Снігурок», участь у чемпіонаті команд КВН «Весела ліга» в МПМ «Зоря», загальноміському заході «Сніговики», загальноміському флешмобі, присвяченому 8 Березня, у акції вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, загальноміському святі, присвяченому Дню Європи, у фіналі мистецького конкурсу «Битва районів», у концерті «Співочий голос», у концерті присвяченому 80-річчю утворення Вінницької області, у загальноміській акції «Рожева стрічка» та концерті до дня пам’яті померлим від СНІДу, у відкритті Мистецьких вихідних, загальноміському проекті «Твій час». 
На попередження шкідливих звичок та протиправної поведінки були направлені такі виховні заходи: виховна година «Випалена цигарка – крок до хвороби» , до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - «Як запобігти СНІДу», диспут «Що ти знаєш про СНІД?» , участь у акції «Разом проти СНІДУ», перегляд відеофільму «Вони нічим не відрізняються від нас, хіба що позитивною реакцією на ВІЛ» , відео лекторій « Правда про наркотики », бібліотечний урок «Що ти знаєш про СНІД?» виховна година «Здоровим бути модно» до Всесвітнього дня здоров’я. Акції «Обміняй цигарку на цукерку», «Червона стрічка».
Правова робота проводилася у просвітницькому та профілактичному напрямках. З метою правового виховання учнів, підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина та набуття навичок у їх застосуванні, свідомого дотримання законів України проведено тиждень права. В ході тижня організовано та проведено заходи: конкурс малюнків на тему: «Права дитини», правовий брейн-ринг «Юні правознавці», виховна година «Сім’я – простір без насильства», кіно уроки «Неповнолітній», «Серед білого дня», «Судова справа», «Прецедент: ім’ям закону», «Прокурорська перевірка», міні - вистава «Нехай панують на землі Добро і Справедливість», засідання «Школи юного правознавця» на тему «Як поводитися в екстремальних ситуаціях, коли вас затримали правоохоронні органи» в якому взяли участь заступник начальника відділу правової роботи, правової освіти державного реєстру нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян В.П. Рудик; адвокат Білан В. В. Відбулася зустріч з начальником СКМСД Староміського РВ УМВС Вітюком І.В. та оперуповноваженим кримінальної міліції Попенко В.В. на тему « Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Профілактика правопорушень». Активну участь у підготовці та проведенні тижня права взяли учні правового гуртка «Закон і ми».
Керівниками груп проведено виховні години на правову тематику: «Мої права та свободи », «Людське життя, як найвища цінність», «Вчимося розуміти та поважати інших»,«Толерантність врятує світ». Виховна година «Що таке правомірна поведінка? Як ти співвідносиш правові і моральні норми у своєму житті». Акція «Скажемо курінню – «Ні!» до Міжнародного дня боротьби з тютюнокурінням. Проведено заходи до Міжнародного дня захисту дітей.
Робота з родинно-сімейного виховання в училищі була спрямована на пошук максимальної взаємодії між батьками учнів та педагогічними працівниками. Проведено збори із батьками першокурсників, ознайомлення їх із умовами проживання у гуртожитку. Батьки залучалися до підготовки позаурочних заходів. Керівниками груп проведено тематичні виховні години: «Обереги української родини», «Мово моя українська!». Зворушливо пройшло свято матері-жінки « Вклоніться низько до землі матусі», родинне свято у групах «Мамо, мамо, рідна і кохана...». До Міжнародного дня сім ї проведено такі заходи: виховна година «Якщо зміцніє хоч одна родина, міцніше стане й наша Україна”, участь у акції «16 днів без насильства», присвяченій Міжнародному дню родини, організовано зустріч учнів з працівниками Центру соціальних служб для молоді.
В бібліотеці проведено виховні заходи: усний журнал «День української писемності та мови», «Новорічні посиденьки у бібліотеці». В гуртожитку проведено виховні заходи: «Осінній бал», «Хай козацька мудрість воскреса щогодини», «Святий Миколай, до нас завітай», розважально-виховний захід до Дня Святого Валентина «Солодка парочка». Вечір до дня Святого Валентина «Для всіх закоханих».
Моральне виховання направлене на прищеплення і розвиток в учнів моральних почуттів, міцних переконань і потреби поводити себе згідно з моральними нормами, прийнятими у суспільстві, виховання патріотизму, колективізму, свідомої дисципліни та організованості, громадянської і соціальної відповідальності, непримиренності до аморальних вчинків людей, до порушників норм і правил культурної поведінки. Реалізації цих завдань сприяли заходи: акція «Добро починається з тебе», Лекція «Падіння моралі. Проституція. Наслідки…» Диспут «Що означає жити красиво?» круглий стіл на тему «Соціальний захист молоді», виховна година «Взаєморозуміння. На чому воно ґрунтується», диспут на тему « Субкультури у нашому суспільстві » Виховна година «Моральні ідеали і їх місце в нашому житті». Бесіда для учнів з трудового законодавс¬тва та проблем підготовки молоді до життя «Особливості трудових відносин у ринкових умовах». З метою сприяння засвоєнню учнівською молоддю принципів загальнолюдської, народ¬ної моралі, основних етичних категорій вихователями проведено бесіди: «Ввіч¬ливість як основа вихованості», «Запрошення до люстерка», «Скромність при¬крашає людину», «Коли яке слово мовити». Організувано акцію «Поспішайте робити добро» (надання шефської допомоги ветеранам війни, праці, літнім людям). Активну участь взяли всі учні у благодійній акції «Твори добро на всій землі» до Дня святого Миколая у Вінницькому соціально-реабілітаційному центрі «Промінь» для дітей з вадами руху, «Тепло сердець - дітям притулку», присвяченій Міжнародному дню захисту дітей у Вінницькому дитячому будинку інтернатного типу «Гніздечко». Участь у Всеукраїнських благодійних акціях «Серце до серця», «Щастя на крилах». Організовано концерт до Дня Перемоги для ветеранів у Вінницькому геріатричному центрі. Сприяння у розповсюдженні марок Червоного Хреста. Проведено зустріч з працівниками центру «Клініка дружня до молоді» та тренінгове заняття на тему: «Спілкування між ровесниками».
Екологічне виховання спрямоване на формування екологічної культури особистості залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі. Проведено екологічні акцій: «Чиста земля - чисте повітря», «Смітникам - Ні!». Учні залучалися до акції «Збережи і нагодуй птахів», «Молодь Вінниці за чисте довкілля», «День лісу». З метою сприяння формуванню екологічної культури учнів, виховання почуття відповідальності за природу як національне багатство, залучення учнів до природоохоронної діяльності в училищі проведено тиждень охорони довкілля.
В ході проведення тижня організовано та проведено змістовні заходи такі, як конкурс пошукових робіт на тему: «Охорона довкілля — справа всіх і кожного», на який були представлені роботи учнів «Природа і ми», «Таємниці планети Земля», «Що приховує Всесвіт», «Цікаво знати»; відеоінформування учнів про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів та екологічну безпеку у Вінницькій області,презентація на тему: «Такий цікавий тваринний світ» (керівник Воловодівська Т.В.); відеолекторій на тему: «Екологічні проблеми людства”» ( викладачі Захаріяш Я.М., Воловодівська Т.В); тренінг "Куріння та здоров'я” (викладач Захаріяш Я.М.); участь у загальноміській акції « Учнівська молодь Вінниці - за чисте довкілля!»; озеленення території училища. Проведено заходи з нагоди 26-х роковин Чорнобильської катастрофи.
Трудове виховання спрямоване на вироблення свідомого ставлення до праці як до вищої цінності людини і суспільства, виховання здорової, фізично розвиненої особистості, цивілізованого господаря. З цією метою проведена виховна година «Бути економним – вимога часу». Учні взяли участь у акції по благоустрою території та кімнат гуртожитку «Моє училище – мій дім», залучалися до роботи у «Книжковій лікарні», трудового десанту «Смітникам – Ні! Чистоті – Так!»,«За життя без сміття». Систематично організовувалося чергування учнів по училищу, гуртожитку, їдальні, буфету. 
З метою забезпечення повноцінного розвитку дітей і молоді, охорони та зміцнення їхнього здоров’я, формування фізичних здібностей особистості, гармонії тіла і душі, виховання потреби у регулярних заняттях фізичною культурою, утвердження здорового способу життя організовано роботу спортивних гуртків та секцій в училищі та гуртожитку. З метою формування здорового способу життя учнів проведено першість серед учнів 1-3 курсу з таких видів спорту: мініфутбол, силова гімнастика, настільний теніс, шахи, баскетбол, волейбол. На базі училища проведено змагання з волейболу за кубок М.І. Чорнобаєва за участю команд ЦПТО-1, ПТУ №11,ВПУ №19, ВХПТУ№5, у якому команда училища посіла І місце. У гуртожитку облаштовано два зали: атлетичної гімнастики та настільного тенісу, де займається значна частина мешканців гуртожитку. Проводяться змагання серед мешканців гуртожитку з волейболу, силової гімнастики, гирьового спорту, тенісу. Традиційними стали щорічні спортивні заходи у рамках «Дня цивільної оборони, фізкультури та здоров’я».
Творчому розвитку особистості, спрямованому на розвиток пізнавальних інтересів, творчості, винахідництва сприяли заходи: фестиваль юнацької творчості «ВХПТУ-5 має таланти», фестиваль команд КВН, конкурси краси «Міс Весна», « Міс ВХПТУ-5», виховна година « Які риси та якості в собі слід виховувати щоб стати хорошим фахівцем?». Учні залучалися до підготовки та участі у цікавих пізнавальних конкурсах під час проведення предметних декад, тижня права, тижня охорони довкілля. З метою розвитку творчої особистості, поглиблення знань учнів проведені заходи: конкурс науково-пошукових робіт «Інтелект прискорює час», математична гра «Хочеш стати відмінником?», прес-конференція «Безпека в Інтернеті», «Математичний КВК», дискусія «Книга і комп’ютер і інформаційному суспільстві: за і проти». Члени бібліотечного гуртка взяли участь у обласному конкурсі творчих дослідницько-пошукових робіт на тему: «М. Пирогов –видатна особистість Вінниччини» та здобули Гран-прі у номінації «М.І. Пирогов – символ гуманізму, патріотизму, працелюбності і любові до науки» ( Керівник Ковальчук Н.В.) та І місце у номінації «Музей-садиба М.І. Пирогова –матеріальна база Вінницького національного медичного університету» (керівник (керівник Бегус Н.І.). Цікавою була виставка творчих робіт «Роблю дива своїми руками». Протягом місяця тривала виставка творчих робіт учнів училища у літературно-меморіальному музеї М.М.Коцюбинського. Учні взяли участь у профорієнтаційних заходах «Зроби свій вибір сам», де представляли свої роботи та показували майстер класи для школярів.
Учні – гуртківці взяли участь у 21 заході Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ . У багатьох із них здобули призові місця.
Зокрема: ІІ місце та диплом у музичному проекті в межах Всеукраїнського фестивалю-конкурсу юних вокалістів «Пісня над Бугом»; І місце (2), ІІ місце (2), ІІІ місце у обласному фестивалі художньої самодіяльної творчості «Подільські зорі»; І та ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів « Моя Україно!»; І місце у обласному етапі Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю «Різдвяна зірочка» та участь у Всеукраїнському фестивалі «Різдвяна зірочка» ; ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Воскресни, писанко!» ; ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу « Безпека та мир в Україні»; І місце (6), ІІ місце (2), ІІІ місце (2) у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Знай і люби свій край». Культорганізатор Чешківська В.В. зайняла ІІ місце в обласному конкурсі «Кращий культорганізатор-2012 року» в номінації «Кращий досвід роботи з творчого розвитку особистості.
Активну участь у організації життя та дозвілля учнів приймав учнівський комітет училища. На базі училища організовано та проведено обласний семінар лідерів учнівського самоврядування. За ініціативи учнівського комітету проходили акції «Молодь Вінниччини за чисте довкілля», «Тепло сердець – дітям притулку», «Дякуємо ветеранам за наше щасливе сьогодення» та розповсюдження марок Червоного Хреста.
Протягом навчального року постійно здійснювався соціально-психологічний супровід дітей. Психологом проведено діагностичне дослідження по вивченню індивідуальних здібностей учнів, індивідуальні бесіди з учнями, які потребують особливої уваги, опитування і консультування окремих учнів з питань попередження шкідливих звичок, профілактична робота з питань попередження правопорушень. Здійснювалася педагогічна просвіта батьків на батьківських зборах та індивідуальні консультації та бесіди з батьками.
Складено соціальний паспорт училища. Здійснюється соціальний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та їх матеріальний захист. Проводилася індивідуальна робота з дітьми цих категорій, робота з піклувальниками. На оздоровлення направлено 5 учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 


На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz