Вівторок, 12.11.2019, 19:06
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [61]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Методична робота

     Відповідно до наказу МОН України «Про удосконалення методичної роботи в системі професійно-технічної освіти» від 12.12.2000 р. №582 у 2017-2018 навчальному році в училищі проводилась методична робота, що спрямовувалась на реалізацію методичної проблеми «Формування основних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій».

У методичній діяльності училища враховано пріоритетні напрями оновлення змісту освіти у професійно-технічних навчальних закладах.

     Методична робота з педагогічними працівниками була спрямована на стимулювання творчого потенціалу та підвищення професійної майстерності кожного викладача та майстра виробничого навчання, направлена на вивчення передового досвіду та обмін досвідом, організацію навчально-виховної роботи, взаємозв’язок загальноосвітньої та професійної підготовки, самоосвітню діяльність, роботу по оновленню комплексно-методичного забезпечення, впровадження та використання інноваційних педагогічних і виробничих технологій, організацію наставництва, надання психолого-педагогічної допомоги починаючим спеціалістам, організацію та проведення конкурсів, олімпіад з предметів та професій, семінарів-практикумів, позаурочних виховних заходів.

     В училищі здійснюється колективна та індивідуальна методична робота. Колективна методична робота складається з педагогічних рад, роботи методичних комісій, інструктивно-методичних нарад, семінарів, школи педагогічної майстерності, педагогічних читань, конференцій тощо. Впродовж всього навчального року було проведено 26 педагогічних рад, де обговорювались питання про підсумки навчальних досягнень учнів за 2016-17 н.р., 2017-18 н.р. та визначення шляхів їх підвищення, організацію роботи атестаційної комісії та проведення атестації 2017-18 н.р., про успішність та поведінку учнів окремих груп, про результати моніторингових досліджень стану і перспектив розвитку ВХПТУ №5.

Кожного понеділка проводились інструктивно-методичні наради, де розглядались питання: аналіз рівня навчальних досягнень учнів І курсу за результатами діагностичних контрольних робіт, підсумки проведення предметних декад та тижнів, стан адаптації учнів І курсу та соціально-побутові умови проживання учнів у гуртожитку, результати перевірки якості та систематичності проведення консультацій та додаткових занять, моніторинг роботи педагогічних працівників, які атестуються у 2017-2018 році, результати вибіркової перевірки поурочного планування, результати директорських контрольних робіт, підсумки проведення ІХ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2017», ІХ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2018», аналіз стану викладання окремих дисциплін.

    З метою удосконалення професійної компетентності викладачів та майстрів виробничого навчання було проведено дві навчально-практичні конференції «ОСОБЛИВОСТІ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ В ОСВІТІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» та «ОСВІТА МАЙБУТНЬОГО», проводились засідання методичної ради, школи починаючого спеціаліста «Пошук», засідання методичних комісій. Проведено педагогічні читання у вигляді педагогічного квесту під загальною назвою «Формування основних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій».

     Важливим результатом роботи педагогічного колективу училища стала участь у Дев’ятій Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», де ВХПТУ №5 м. Вінниці отримало золоту медаль у номінації «Нова професійно-технічна освіта в контексті інтеграційного руху України» з роботою «НОВІ ПІДХОДИ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНІХ ПРОСЛУГ У ВХПТУ №5 М. ВІННИЦІ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО РУХУ УКРАЇНИ» та Дев’ятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», де у номінації «ІННОВАЦІЙНА МОДЕЛЬ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ВХПТУ №5 М. ВІННИЦІ» училище отримало срібну медаль.

     Протягом 2017-2018 н.р. було прийнято до друку п’ятнадцять статей педагогічних працівників до науково-методичного збірника «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини».

Підготовлено та розроблено план проведення педагогічних читань «Формування основних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій».

В училищі працює вісім методичних комісій: реставраторів художньо-декоративних фарбувань, малярів (голова Пеньковий А. М.), з опоряджувальних робіт (голова м/к Стешин Є. І.), монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварників, виробників художніх виробів з металу (голова м/к Дремлюга С. О.), столярів будівельних, виробників художніх виробів з дерева, виконавців художньо-оформлювальних робіт, виробників художніх виробів з кераміки (голова м/к Романенко В. В.), суспільно-гуманітарних циклу (голова Лірник Л. А.), природничо-математичних дисциплін (голова Ніколіна С. М.), фізичної культури та захисту Вітчизни (голова м/к Ізевлін В. В.). керівників груп (голова м/к Марчук З. В.).

Аналіз роботи методичних комісій показав, що навчально-методична робота проводилась на достатньому рівні.

     Згідно планування роботи методичних комісій проводились позакласні заходи, відкриті уроки, взаємовідвідування. Загалом було проведено 21 відкритий урок.

Викладачі української мови та літератури Муравська Г.С. та Цопа С.Г. підготували ученицю групи № 26 Римар О., яка отримала лауреата ІІ ступеня в ІІІ етапі ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ області та лауреата І ступеня в ІІІ етапі та диплом ІІ ступеня VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

     Викладачі та майстри виробничого навчання підготували учня групи №4 Бондаря Ю. до участі в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійних навчальних закладів з професії «Електрогазозварник», де учень зайняв ІІ місце. Також педагогічними працівниками училища було підготовано учня групи №27 Куліша О. до участі в ІІ та ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійних навчальних закладів з професії «Муляр», де учень зайняв І місце в ІІ етапі та ІІ місце в ІІІ етапі конкурсу.

       Протягом 2017-2018 н.р., 8 викладачів із всіх членів колективу пройшли курси підвищення кваліфікації.
   Методичним комісіям продовжити роботу щодо реалізації загальноучилищної методичної проблеми «Формування основних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій»:

  • спрямувати свої зусилля на оновлення змісту навчання і виховання, забезпечення взаємозв’язку загальноосвітньої і фахової підготовки учнів, здатних працювати в ринкових відносинах;
  • удосконалити планування роботи методичних комісій та посилити контроль за його виконанням;
  • проаналізувати власні педагогічні досягнення з метою їх подальшого узагальнення та створення опису передового педагогічного досвіду.
 


Педагогічні читання 
Конкурс педагогічної майстерності "Творчою людиною можна народитися, творчості можна і навчитися. О.В. Сухомлинський"

Навчально–практичний семінар «Методистів професійно–технічних навчальних закладів Вінницької області»
Навчально–практичний семінар Актуальність педагогічних концепцій А.С. Макаренка

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 732
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2019Використовуються технології uCoz