Четвер, 02.07.2020, 13:41
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [64]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Методична робота

Відповідно до наказу МОН України «Про удосконалення методичної роботи в системі професійно-технічної освіти» від 12.12.2000 р. №582 у 2019-2020 навчальному році в училищі проводилась методична робота, що спрямовувалась на реалізацію ІІІ етапу вирішення методичної проблеми «Формування основних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних технологій».

У методичній діяльності училища враховано пріоритетні напрями оновлення змісту освіти у професійно-технічних навчальних закладах.

Методична робота з педагогічними працівниками була спрямована на стимулювання творчого потенціалу та підвищення професійної майстерності кожного викладача та майстра виробничого навчання, направлена на вивчення передового досвіду та обмін досвідом, організацію освітньої діяльності, взаємозв’язок загальноосвітньої, професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, самоосвітню діяльність, роботу щодо оновлення комплексно-методичного забезпечення, впровадження та використання інноваційних педагогічних і виробничих технологій, організацію наставництва, надання психолого-педагогічної допомоги спеціалістам-початківцям, організацію та проведення конкурсів, олімпіад з предметів та професій, семінарів-практикумів, конференцій та позаурочних виховних заходів.

В училищі здійснюється колективна та індивідуальна методична робота. Колективна методична робота складається з педагогічних рад, роботи методичних комісій, інструктивно-методичних нарад, школи педагогічної майстерності, педагогічних читань, конференцій тощо. Впродовж І семестру 2019-2020 навчального року було проведено 11 педагогічних рад, де обговорювались питання про підсумки роботи педагогічного колективу за 2018-19 н.р. та завдання на 2019-20 н.р., аналіз стану викладання та особливості підготовки до проходження учнями ДПА у формі ЗНО з української мови, математики, історії України, про стан дотримання ОП та БЖД учасниками навчально-виховного процесу в училищі тощо.

Кожного понеділка проводились інструктивно-методичні наради, де розглядались питання: аналіз рівня навчальних досягнень учнів І курсу за результатами діагностичних контрольних робіт, про організацію виробничого навчання на виробництві та під час виробничої практики, організацію роботи гуртків та спортивних секцій в училищі, про стан адаптації учнів І курсу та соціально-побутові умови проживання в гуртожитку, аналіз проведення предметних декад та тижнів, результати перевірки якості та систематичності проведення консультацій та додаткових занять, моніторинг відвідуваності учнів І та ІІ курсів додаткових занять, результати директорських контрольних робіт, підсумки проведення ХІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті - 2019», аналіз стану ведення журналів теоретичного навчання тощо.

З метою удосконалення професійної компетентності викладачів та майстрів виробничого навчання, а також розширення спектру світогляду педагогічних працівників на історію становлення педагогічної науки було проведено навчально-практичні конференції «Історія розвитку педагогічної науки», «Педагогічний вклад видатних постатей української землі». З метою поглиблення знань та практичних навиків використання хмарних технологій в освітньому процесі, новітніх форм та методів проведення уроків було проведено педагогічні читання «Актуальні питання сучасної освіти», проводились засідання методичної ради, школи спеціаліста-початківця «Пошук», засідання методичних комісій. Також було проведено щорічний конкурс педагогічної майстерності «Творчою людиною можна народитися, творчості можна і навчитися (В. О. Сухомлинський)».

Важливим результатом роботи педагогічного колективу училища стала участь в Одинадцятій Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», де ВХПТУ №5 м. Вінниці отримало срібну медаль у номінації «Конкурентоздатний фахівець – сучасна стратегія закладу професійної (професійно-технічної) освіти» з роботою «КОНКУРЕНТОЗДАТНИЙ ФАХІВЕЦЬ – СУЧАСНА СТРАТЕГІЯ ВИЩОГО ХУДОЖНЬОГО ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО УЧИЛИЩА №5 м. ВІННИЦІ». Заступник директора з навчально-методичної роботи Пилявець М. С. виступила на конференції з темою «ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ УКРАЇНИ ДО РОЗШИРЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА».

Викладачі Марчук З В. та Воловодівська Т. В. взяли участь у І (зональному) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінаціях «Зарубіжна література» (Марчук З. В.) та «Хімія» (Воловодівська Т. В.), про що отримали відповідні сертифікати КУ «ММК».

Крім того, впродовж І семестру 2019-2020 н.р. було прийнято до друку три статті педагогічних працівників до науково-методичного збірника «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини».

В училищі працює дев’ять методичних комісій: реставраторів художньо-декоративних фарбувань, малярів (голова Пеньковий А. М.), з опоряджувальних робіт (голова м/к Стешин Є. І.), монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, електрогазозварників, виробників художніх виробів з металу (голова м/к Дремлюга С. О.), столярів будівельних, виробників художніх виробів з дерева (голова м/к Романенко В. В.), виконавців художньо-оформлювальних робіт, виробників художніх виробів з кераміки (голова м/к Ковтун Л. М.), суспільно-гуманітарних циклу (голова Лірник Л. А.), природничо-математичних дисциплін (голова Ніколіна С. М.), фізичної культури та захисту Вітчизни (голова м/к Ізевлін В. В.). керівників груп (голова м/к Марчук З. В.).

Аналіз роботи методичних комісій показав, що навчально-методична робота проводилась на достатньому рівні.

Згідно планування роботи методичних комісій проводились позакласні заходи, відкриті уроки, взаємовідвідування. Загалом у І семестрі було проведено 12 відкритих уроків.

Викладач Дремлюга С. О. підготував випускника Бондаря Ю. до участі в І етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «World Skills Ukraine» за компетенцією зварювання, де випускник посів ІІ місце, а майстер виробничого навчання Шах П. М. підготував випускника Куліша О. до участі у тому ж конкурсі за компетенцією мулярні роботи, де він зайняв І місце.

Викладачі української мови та літератури Муравська Г.С. та Цопа С.Г. підготували ученицю групи № 22 Мазуренко Є., яка отримала диплом ІІІ ступеня в ІІІ етапі Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Т. Шевченка та диплом ІІ ступеня в ІІІ етапі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

На засіданні обласної секції заступників директорів ЗП(ПТ)О з навчально-методичної та навчально-теоретичної роботи «Роль заступника директора ЗП(ПТ)О з навчальної роботи в організації початку нового 2019-2020 навчального року» Пилявець М. С. презентувала матеріали з теми «Основні вимоги до складання, затвердження та дотримання розкладу навчальних занять», разом з тим на засіданні обласної секції методистів ЗП(ПТ)О «Інноваційні підходи до організації методичної роботи у ЗП(ПТ)О» Гуменюк І. П. виступила з доповіддю «Нетрадиційні форми проведення педагогічних читань у ВХПТУ №5 м. Вінниці».

Протягом І семестру 2019-2020 н.р., 1 заступник директора, 1 методист, 3 викладача із всіх членів колективу пройшли курси підвищення кваліфікації.

     Педагогічні читання 
Конкурс педагогічної майстерності "Творчою людиною можна народитися, творчості можна і навчитися. О.В. Сухомлинський"

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz