Четвер, 09.07.2020, 18:40
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [63]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

«Скільки б ти не жив, усе життя слід навчатися».

Сенека

Організація методичної роботи в ПТНЗ – складний, багатогранний аспект. Тут є важливим поєднання системності роботи з врахуванням різнорівневості підготовки самих педагогів. Оскільки в ПТНЗ працюють викладачі з вищою освітою, майстри виробничого навчання, які мають робітничі розряди й часто не мають педагогічної освіти. Тому продумати всі форми методичної роботи від індивідуальної, самоосвітньої діяльності до колективних форм – це кропітка, виважена праця, яка має бути чітко обґрунтованою, кожен вид діяльності - доцільним. Семінари-практикуми, педагогічні конференції — продуктивні форми методичної роботи. Цінність його в тому, що педагоги самостійно опрацьовують педагогічну літературу з обговорюваної проблеми, аналізують власний досвід, поглиблюють знання з педагогіки. Опрацьовані матеріали учасники семінару чи конференції оформляють у вигляді доповідей.

У ПТНЗ проблеми проведення вищезазначених колективних форм методичної роботи зумовлені не лише різним ступенем підготовки педагогічного колективу з врахуванням освіти та педагогічного стажу, але й обумовлено специфікою функціонування закладу загалом, особливостями поєднання загальноосвітньої й спеціальної підготовки, слабкими базовими знаннями учнів. Тому обираючи проблемну тему, яку варто обговорити на семінарі-практикумі чи педагогічній конференції варто максимально адаптувати всі питання до особливостей практичної реалізації навчально-виховного процесу в ПТНЗ.

Актуальною залишається проблема формування потреби в неперервному навчанні як важливого чинника творчих здібностей педагога. Основним завданням наведених прикладів колективних форм методичної роботи є стимулювання мотивацій педагогів до постійного навчання, самоосвіти, розвитку творчого потенціалу, наданні необхідної допомоги й підтримки у здійсненні неперервного навчання. А тому важливо сьогодні акцентувати увагу на проблемах поточної діагностики та моніторингу, що дозволить забезпечити постійне спостереження за процесом, динамікою змін. Таке діагностування проводиться методистами навчального закладу щорічно, а його результати враховуються при плануванні роботи на навчальний рік.

За результатами проведеної педагогічної діагностики було визначено, що педагоги ВХПТУ №5 міста Вінниці мають потребу в розширенні власного світогляду стосовно педагогічної ролі видатних діячів не лише педагогічної науки, а й культури та мистецтва. Тому в наведеній роботі є приклад проведення саме такого заходу, який сприяє розширенню та поглибленню знань не лише з педагогіки, а й з літератури, музики.

Метою колективних форм методичної роботи є підвищення майстерності всіх педагогів (викладачів, майстрів виробничого навчання, вихователів) у процесі цілеспрямовано спланованих і реалізованих заходів. Однією з цікавих, важливих та результативних колективних форм методичної роботи в ПТНЗ є проведення педагогічних конференцій, семінарів-практикумів, завданням яких є впровадження у практику передового педагогічного досвіду і надбань педагогічної науки. Під час обговорення основних виступів необхідно забезпечити цілеспрямованість аналітичних тез, науковість аналізу, принциповість і доброзичливість критичних зауважень, поєднання власного педагогічного досвіду та вилучення практичних рекомендацій з передового педагогічного досвіду, їх адаптація до конкретних умов функціонування навчального закладу.

Варто зауважити, що обов’язково відбувається аналіз проведених заходів на відповідних засіданнях методичних комісій, на методичній раді. Матеріали проведених конференцій узагальнюються та оформлюються в методичному кабінеті для подальшого предметного озна­йомлення.

Крім того, такий захід дає можливість піднести настрій, активізувати творчу ініціативу, сприяє самоосвіті, засвоєнню теоретичних знань і професійних умінь, самовдосконаленню педагогів, відпрацюванню оптимальних методів і форм роботи.

/pedagogika_v_literaturi_ta_muzici.docx

/problemi_ocinjuvannja.docx

/suchasnij_urok_plan_konferenciji.docx

На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 743
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2020Використовуються технології uCoz