П'ятница, 23.03.2018, 01:27
Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниця
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
ПосиланняРеклама
Категорії розділу
Заміни [0]
Новини [59]
PRESIDENT.GOV.UA
Новини міської ради:

Віхи історії

 

     Навчально-виховна діяльність училища починається з липня 1946 року, коли Вінницькою обласною Радою депутатів трудящих було прийняте рішення про створення школи фабрично-заводського навчання, в якій розпочати підготовку будівельників для відбудови промислових і громадських будівель та споруд після Великої Вітчизняної війни.
      У квітні 1956 року школа була реорганізована у Вінницьку будівельну школу №1, а в серпні 1958 року – у Вінницьке будівельне училище №1.
      У жовтні 1962 року училище отримує статус міського професійно-технічного училища №5.

   
Учбовий корпус училища до 1977 р.
(приміщення теперішнього банку «Аваль»)

   У вересні 1981 року училище перейменоване у Вінницьке середнє професійно-технічне училище №5, а в червні 1989 року – у професійно-технічне училище №5.
 
Учбовий корпус у 1977- 1990 р.р.

      За наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 року №101 училище реорганізоване у вище професійне, а за наказом Міністерства освіти України від 04.02.1999 року №27 – у Вище художнє професійно-технічне училище.
 
Учбовий корпус з 1991 р.
 
Люди, що творять історію

null      Чорнобаєв Микола Іванович, народився 10.08.1942 року в м. Свердловську, Луганської обл. в сім’ї робітника. З 1949 по 1959 навчався в Свердловській середній школі №3.
      Після закінчення школи, в 1959 році вступив до Штеревського енергетичного технікуму, який закінчив у 1962 році за спеціальністю гірничого техніка-електрика. Трудову діяльність розпочав у 1961 році на шахтах Луганської обл.
      З 1962-1964 служба в Армії.
      В 1964 – вступив до Вінницького Державного педінституту, який закінчив у 1968 році.
      З 1968 року працював: в Калинівській СШ вчителем фізичного виховання; в Вінницькому політехнічному технікумі – викладачем фізичної культури; в Вінницькому технічному училищі №4 ГА – заступником директора.
      З 1978 року працював директором училища.
      Одружений, має сина, доньку, онуків.
      Має нагороди: медаль Макаренка, знак «Відмінник народної освіти УРСР», Заслужений працівник освіти України.
      Помер 28.10.2007 року

 
      Бондарчук Л.Є. - викладач вищої категорії, старший викладач-методист, працювала в училищі більше 25 років. Нагороджена нагрудним знаком „Відмінник освіти України”. Очолювала методичну роботу училища.
 
     Павлик В.В. – майстер виробничого навчання, працював в училищі більше 40 років. Нагороджений орденом „Знак Пошани”, медаллю „Відмінник народної освіти УРСР”.
 
      Білецька Н.Г. - викладач вищої категорії, вчитель-методист, працювала в училищі більше 20 років. Творчо підходила до викладання української мови і літератури, на уроках здійснювала проблемний підхід до вивчення художнього твору.
 
      Черешнюк І.Г. – майстер виробничого навчання, нагороджений знаком «Відмінник народної освіти УРСР», працював в училищі понад 25 років.
 
      Патик І.Г. – випускник училища, помічник директора по господарській частині, нагороджений знаком «Відмінник народної освіти УРСР», працював в училищі понад 25 років. 
 
      Гаврилюк М.П. – механік училища, працював в училищі більше 30 років. Помер в 2016 році.
Які ми тепер

      Училище має два навчальних корпуси загальною площею 9966 м.кв. Навчальні корпуси розраховані на 800 учнів. Училище має типовий гуртожиток на 150 місць, актовий зал на 250 місць, конференц-зал на 111 місць, їдальню на 220 місць, буфет, 12 навчально-виробничих майстерень. В навчальному корпусі міститься 3 спортивних зали, оздоровчий пункт. Є стадіон.
 
      
 
       Для кожної професії є необхідна навчально-матеріальна база. В училищі у відповідності з сучасними педагогічними і естетичними вимогами оформлено 24 кабінети, 3 лабораторії. Училище має комп'ютерний клас.
 
     
 
       Всі навчально-виробничі майстерні, обладнані сучасним устаткуванням, забезпечені необхідними дидактичними матеріалами.
       Училище має бібліотеку з читальним залом на 30 місць. Книжковий фонд складає 28444 примірників. Середньорічна видача літератури бібліотекою складає 21000 примірників.


      Училище бере участь у державних проектах “Підпри-ємництво в освіті і навчанні”, Впровадження гнучких програм професійного навчання для безробітних”, „Сприяння просвітницькій роботі щодо здорового способу життя „Рівний – рівному” серед молоді”.
 
     
 
      Керівний та викладацький склад ВХПТУ № 5 за програмою проектів проходять навчання з міжнародними екс-пертами Європейського фонду освіти. Впроваджуються ін-терактивні методи навчання, проводяться тренінги (майстерні) з викладачами училища, відбувається обмін досвідом з іншими навчальними закладами, що беруть участь в проектах.

    Тісні партнерські зв’язки училище підтримує з багатьма будівельними організаціями міста зокрема: Вінницьке БМУ – 3, КБМП «БМУ-2».
В цих організаціях учні проходять виробничу практику, а після закінчення училища більшість випускників направляють-ся на роботу.
 
Наше дозвілля, конкурси та перемоги.
 
      В училищі створені належні умови для проведення позаурочної роботи. Для особистого розвитку і творчої самореалізації працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції, предметні гуртки, клуби за інтересами і т.і.
null      Невід’ємною частиною нашого життя є предметні та фахові тижні, заходи щодо відзначення знаменних історичних дат присвячених В. Стусу, М.С. Грушевському, Шевченківські дні, річниці визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників, до Дня Перемоги, зустрічі з ветеранами та учасниками бойових подій Великої Вітчизняної війни, право-виховного характеру, впровадження здорового способу життя та інші.null
     Щороку в училищі проводяться цикли виховних заходів об’єднаних спільною темою. Особливістю таких заходів було поєднання групових та загально училищних, позакласних та урочних моментів. Проводяться виховні години у групах, вечори для мешканців гуртожитку, бібліотечні уроки та виставки, загально училищні заходи, вплетені у предметні тижні, радіогазети, зустрічі з фахівцями та ін. Так запам’яталися акції „Мій Родовід – частина України”, „Поділля – край з якого всі ми родом”, тиждень „Не хворій!”, цикл заходів до вшанування 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. До 60-ти річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників оформлено історичну кімнату „України в ХХ сторіччі”.
      В позаурочний час працюють в училищі гуртки художньої самодіяльності і спортивні секції. Значних успіхів досягли вокальний ансамбль „Надбужаночка” і вокальне тріо „Мрія”, які неодноразово стають переможцями обласних оглядів художньої самодіяльності.
Протягом навчального року в училищі проводиться спартакіада з різноманітних видів спорту (міні-футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс, шахи, шашки, атлетизм). Як результат слід відмітити перемоги збірних училища по баскетболу, волейболу та силовій гімнастиці, які неодноразово виборювали призові місця на обласних змаганнях серед ПТНЗ.

 


На правах реклами

Ваш пошук роботи
починається тут.

Допоможи адміністратору
Система Orphus
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Ми в Facebook
Реклама
Наше опитування
Як Вам наш сайт?
Всього відповідей: 693
Наші фотографії
Статистика
Архів записів
Copyright McWest © 2018Використовуються технології uCoz